Rendhagyó kiállítás
Szeptember 5-től a Magyar Nemzeti Galériában mozgássérült és ép kortárs képzőművészek közös alkotásait tekintheted meg.
Az idén 35. jubileumát ünneplő Mozgássérültek Budapesti Egyesülete és a Magyar Nemzeti Galéria húsz mozgássérült – szájjal és lábbal festő, látható és kevésbé látható fogyatékossággal élő, valamint húsz ép képzőművész közös alkotásait mutatja be.
A tárlat a Magyar Nemzeti Galéria immáron három éve kezdett Esélyegyenlőségi programjának keretén belül valósul meg, ennek tavalyi állomása a Privát labirintusok című, autizmussal élő alkotók és a kortárs magyar képzőművészet meghatározó képviselőinek alkotásait mutatta be. A mostani kiállítás célja, hogy rávilágítson közös értékeinkre, és hogy mindenki számára egyértelművé tegye: a mozgássérült művészek akaraterejük és kreativitásuk segítségével kiemelkedő színvonalú alkotásokra képesek.
A kezdeményezés példaértékűen segíti elő a fogyatékos emberek aktív részvételét a művészetben. A fogyatékos és ép művészek közös alkotó munkája és műveik kiállítása mutatja be, hogy az emberek különbözősége érték, ami gazdagítja világunkat. A kiállításhoz kapcsolódó kísérőprogramok keretében – hosszított nyitva tartás, tárlatvezetések, előadások – lehetőséged lesz megismerni a sérült emberek hétköznapjait, gondolkodásmódjukat és értékeit.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez