Pénzügyi kisokos nőknek
A nőkről mindig azt mondják, hogy nem értenek a pénzhez. Nem tudják beosztani, hamar elszórják értelmetlen dolgokra (leginkább ruhákra), és képtelenek a spórolásra. Abban talán van igazság, hogy mi hamarabb esünk kísértésbe a kirakatok láttán, mint egy férfi. Ugyanakkor vannak módszerek, amik segítenek abban, hogy okosan, tudatosan költsünk, hogy mi is maximálisan kézben tudjuk tartani a pénzügyeinket.
1. Rendszerezz!
Rengeteg alkalmazás létezik telefonra, amely direkt a kiadásaink kézbentartására szolgál. Ezek közül van is egy egészen jó, ingyenes, magyar nyelvű program, a Koin, amelynek segítségével minden apró-cseprő tranzakciót feljegyezhetünk, átláthatjuk, mire mennyit költöttünk egy hónapban.
2. Tervezz!
Minden hónapban készíts egy listát arról, mire van szükséged, mit szeretnél feltétlenül megvenni, mire vágysz leginkább. Lehet az ruha, kozmetikum, apróság vagy nagyobb értékű dolog, ha előre meg tudod saccolni, mire mennyit kell majd költened, nem fog meglepetésként érni hónap végén, ha üres a pénztárcád. Így pedig vásárolni is sokkal tudatosabban tudsz menni, nem csábulsz el, ha van egy konkrét lista a fejedben.
3. Ne vásárolj éhesen!
Ha utánaszámolnánk, mennyit költünk egy hónapban ételre, ráadásul feleslegesen, igen csak elszörnyednénk a kapott összegen. Persze, állandóan rohanunk, sokszor még egy szendvicset sincs időnk elkészíteni, és mikor végre beszabadulunk egy üzletbe, összevásárolunk mindent, amit csak megkíván a szemünk. Inkább menjünk teli hassal megvenni a vacsorához valót, biztosan nem kerül majd annyi felesleges dolog a kosarunkba.
4. Ne vedd meg, csak mert akciós!
A rengeteg pirosan vibráló SALE feliratnak nehéz ellenállni, de ha belegondolunk, sok felesleges dolgot is megveszünk ilyenkor, amit később talán nem is használunk/hordunk. A kuponok láttán pedig nők ezrei bolondulnak meg, és indulnak megbabonázva az üzletekbe. Sokszor viszont jobban megéri megvenni a tökéletes, bár teljes áru ruhákat, kiegészítőket, kozmetikumokat, amik tökéletesek, és egész biztosan nem bánjuk meg két nappal később, hogy megvettük őket.
5. Ha nincs már rá szükséged, adj túl rajta!
Menj végig a lakáson, és mérd fel, melyek azok a tárgyak, amiknek számodra már nincs értéke. Ha nehéz a döntés, tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket, így biztos lehetsz a döntésedben!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez