Pasi alapanyag: mindenkiben van?
Listák százai lepik el a világhálót, nyomtatott és elektronikus sajtót, melyek tippeket adnak a „jó”, „megfelelő” vagy „tökéletes” pasi megtaláláshoz. Vajon érdemes nőként ezeknek hinni, ötletet meríteni belőlük? Nincs tökéletes ember, így tökéletes pasi sincsen. Jó és rossz tulajdonságok, szokások vannak, azonban ezeket mindenki maga ítéli meg. Mi van azonban akkor, ha fordul a kocka és a pasik nem tekintik magukat elég jónak?
Manapság már a csapból is az folyik, hogy ne akarjunk az élet által szabott láthatatlan, de jelenlévő elvárásoknak megfelelni. Álljunk saját lábunkra, fedezzük fel milyenek vagyunk, és fogadjuk el, szeressük magunkat úgy, ahogy vagyunk. Ez mind szépen hangzik, de nem ilyen egyszerű a dolog.
Bizonyos társadalmi elvárásoknak ajánlatos megfelelnünk, morális értékeket célszerű betartani. Kell hogy legyen bennünk jó, még ha alapvető tökéletlenségeinkből fakadóan van bennünk némi rossz is. A „jó” vagy „tökéletes” pasi fogalom azonban azt sugallja, hogy egy bizonyos tulajdonság repertoárt igenis elvárnánk, hogy igenis létezik egy megszabott jó, melyet a nőknek keresniük kellene.
Vegyünk sorjában néhány tippet, melyeket ezek a híres listák taglalnak a „tökéletes” pasi megtalálásához: meghallgat, meglepetésekkel kedveskedik, figyel az apró részletekre, bemutat a barátainak, gyakran bókol, meg tud nevettetni, határozott, programokat szervez kettőtöknek, ágyba hozza a reggelit,-és még sorolhatnánk. Végtelenségig lehetne ezt a listát írni és hozzáteszem, ahány nő létezik, annyiféle lista születne. A férfiak tisztában vannak azzal, hogy bizony a legtöbb nő kéznél tart egy tudatosan kitalált vagy akár egy rejtett képzeletbeli listát elvárásaival. Nem csoda, ha a végén azt sem tudják, hogy miként igazodjanak ki az elvárás áradatban.
Ez pedig szép lassan ahhoz vezet, hogy egyesek úgy érzik, ők egyszerűen nem elég jók egy párkapcsolathoz, nincs meg bennük az alap, amire építeni lehet, a kellő anyag, ami ehhez tudná formálni őket. Ők egyszerűen nem megfelelő „pasi alapanyagok”. Ezzel ellentétben, ott van az a réteg, akiknek ez eszükbe sem jut. Helyette a túlzott magabiztosság, nagyképűség, akár arrogancia vezérli őket.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez