Nő, férfi, sport
A nagy harc, ami évezredek óta tart. A két oldal, amely élvezettel feszül egymásnak olykor vérző szíveket, olykor büszke győzteseket hagyva maga után. A nő és a férfi. Az örök ellentét, néha ádáz ellenség, de mégis elengedhetetlen részei a teljességnek. Nem is tudnánk igazán gyűlölni az ellenkező nemet, mert hiszen ott van bennünk is mindkettő.
A férfi és női energia is a sajátunk. Minden ember rendelkezik a „Földdel ” és az „Éggel” legbelül és a cél, mint sok minden másban is az egyensúly lenne, nyilván ahhoz mérten, hogy ki melyik nemhez tartozik. A klasszikus jóga-pszichológia úgy tartja, hogy egy igazi férfinak rendkívül sokféle igazán férfias vonása lehet, emellett nyilvánvaló, hogy van néhány nőies vonása is, s fordítva is igaz, hogy egy igazi nőnek markánsan nőies tulajdonságai vannak, és mindig vannak megfelelő számban férfias vonásai is. (brahmana.hu) Látható, tapasztalható, hogy szép lassan teljesen felborult ez az egyensúly és ma már igencsak a ló másik oldalán tanyázunk. Igazi kihívás a mai világban igazi nőnek, igazi férfinak lenni, anélkül, hogy túldimenzionálnánk nemünk szerepét vagy, hogy a nagy káoszban elférfiasodnánk, elnőiesednénk.
Viszont minden rosszban van valami fantasztikus. Ha már ekkora a felfordulás, adott a lehetőség, hogy megtapasztaljuk a női és a férfi oldalt magunkban, ezáltal jobban megismerjük lényegünket, és erősítsük azt, amelyik az egyensúlyunkhoz képest gyengébb. Persze erre van számtalan lehetőség a spirituális palettán, pláne ha nyitottabb az ember, de ha valaki nem érzi még magában a „gurut” nagyszerű lehetőség erre a sport is. Elsősorban talán a jógát lehet kiemelni, ami segít elérni ezt a fajta kiegyensúlyozottságot, bár az ászánák világa sokkal inkább egy belső útkeresés, mintsem sport, azon túl, hogy rendkívül jó hatással van fizikumunkra is. De nem csak ez a mozgásforma létezik, ami segíthet elérni a teljesebb életet. Számtalan sportág van, amellyel kicserélődhetünk testileg-lelkileg, újragondolhatjuk magunkat, feszegethetjük határainkat. Igen, ez nem kevés anyagi áldozattal is járna, viszont az ALL YOU CAN MOVE SportPass-t pont arra találták ki, hogy egy bérlet áráért, kompromisszumok nélkül sportolhassunk, és próbálgassunk magunkat ebben is, abban is. Ha úgy érezzük, mi nők, hogy az iroda kemény világa és az állandó küzdelem miatt fejben már-már öltöny-nyakkendőt viselünk, talán a legjobb, amit lelkünkkel-testünkkel tehetünk, hogy elmegyünk egy táncos foglalkozásra.
Továbbmegyek, egy rúdtánc foglalkozásra, amely garantáltan felébreszti a szunnyadó félben lévő igazi nőt bennünk, akire szinte már alig emlékszünk, köszönhetően egy túlzott keménységet megkívánó munkahelynek, vagy egy rossz párkapcsolatnak. És ott a másik oldal. Az a női típus, amely úgy áll ellen a modern világ hozta elférfiasodásnak, hogy foggal-körömmel ragaszkodik nőiességéhez, és esze ágában sincs megismerni a természetszerűleg csekélyebb mértékben, de mégis benne lakozó „Dávidot”. Pedig ahhoz, hogy eligazodjunk a férfiak világában vagy, hogy jobban megértsük a másik nemet, elengedhetetlen, hogy picit bepillantsunk ebbe az oldalba is. Nőként kezdhetjük például azzal, hogy kilépünk egy pillanatra a gondosan bebástyázott női oldalból és 180 fokos fordulattal belevágunk valami igazán pasisba. Elmehetünk akár egy thai-box edzésre vagy belekóstolhatunk a crossfitbe. A férfiak esetében ugyanez lehet a recept, bár a rúdtáncot lehet, hogy ők kihagyhatják. Az már csak hab a tortán, hogy azáltal, hogy a sportot használjuk energiáink kiegyensúlyozására, testünk is megszépül.
Ha úgy megyünk el ezekre a foglalkozásokra, hogy a fogyáshoz, izomépítéshez való görcsös ragaszkodás helyett inkább egy útkeresésnek fogjuk fel az edzést egész biztosan sokkal gyorsabban érjük majd testünkkel kapcsolatosan megfogalmazott céljainkat is. AYCM bérlettel minden nap más sportágban próbálhatjuk ki magunkat, és a hatás garantáltan nem marad el. Testileg és lelkileg is megszépülünk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez