Mutasd az IQ-d, megmondom mennyire vagy boldog
A magas intelligenciával rendelkező emberek az élet számos területén bizonyulnak sikeresnek. Ahhoz azonban kevesek a felsőfokú tanulmányok, jól fizető pozíciók és a kulturális programok, hogy megtapasztalják az igazi boldogságot. Mi oka lehet ennek?
Elsősorban a túlgondolkodás állhat a dolog hátterében. Ahogy a szólás is tartja, boldogok a tudatlanok. Ennek alapjaként pedig az szolgálhat, hogy a kiváltképp intelligens személyek hajlamosak elemezni és kiértékelni életük minden aspektusát.
Nehezen tudják elfogadni jelenüket, hiszen mindig találnak olyan területet, ahol fejlődni tudnának. Tisztában vannak azzal, mit szeretnének elérni a jövőben, és saját magukkal szembeni elvárásaik a legnagyobbak. Beérni és megelégedni középszerű megoldásokkal számukra nem opció.
Másodszor a valóságot néha túl unalmasnak találják. Nem szeretnének válogatni a Maslow-piramist alkotó szükségletek közül, az összeset akarják. Ők azok, akik éjjelente az ágyukban a világ titokzatos összefüggésein, a földi lét értelmén filozofálnak.
Harmadszor olyan fokú megértésre és kommunikációra vágynak, amit nagyon kevesen tudnak biztosítani nekik. Ha az agyad gépként működik, és egyszerre képes analizálni érzelmeit és gondolatait, mielőtt döntéseket hozna, akkor bizony nem egyszerű követni. Tisztában vannak vele, hogy nem várhatják el senkitől, hogy döntéseiket ne csak egészében lássák, hanem annak tényezőit és fázisait is megértésék. Így nehezebben illeszkednek be, és társaságban is előfordul, hogy magányosnak érzik magukat.
Végül pedig, talán nem köztudott, de számos magas intelligenciával rendelkező személy küzd pszichológiai problémával. A szociális szorongás, pánikbetegség és bipoláris depresszió mind-mind gyakran szerepel korlapjukon. Legjellemzőbben a túlgondolkodás okozta egzisztenciális krízis, depresszió fordul elő náluk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez