Mit lehet tenni a hajhullás ellen?
Valószínűleg mind tisztában vagyunk vele, hogy a kis mennyiségű hajhullás természetes velejárója a haj növekedésének, előfordulhat azonban, hogy olyan mértékűvé válik ez a jelenség, amely már aggodalomra adhat okot. Egyrészt azért, mert mint bármi, ami a bőrünkön vagy hajunkon jelentkezik, esetleg valamilyen belső problémát közvetíthet, másrészt pedig lássuk be, nem túl kellemes, amikor a ruháinkon, vagy a lakásunkban lépten-nyomon hajszálakat találunk.
Érdemes tudni, hogy a hajhullást okozhatja ugyanúgy a helytelen táplálkozás vagy a vitaminhiány, mint ahogyan a stressz is (sőt akár az is, ha nem fésülködünk megfelelő rendszerességgel). Ezek közül bármi is legyen a kiváltója a problémánknak, az egészen biztos, hogy az egészséges táplálkozás csak a segítségünkre lehet, melynek az egyik, ha nem a legfontosabb része a megfelelő vitaminbevitel. Ahhoz, hogy csökkenthessük a hajhullást, a hajunk fényesebbé, erősebbé, egészségesebbé váljon, elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű A, B, C és D-vitamin bevitele, éppen ezért fontos ezekben gazdag élelmiszereket keresni. Azonban ha mind a szívünkre tesszük a kezünket, valószínűleg beismerjük, hogy nem mindig sikerül maradéktalanul odafigyelni erre, éppen ezért a legbiztosabb és legeredményesebb módja a hajunk táplálásának az lehet, ha ezeket a vitaminokat közvetlenül, koncentrált mennyiségben is a szervezetünkbe juttatjuk, ebben lehetnek segítségünkre vitaminokat és egyéb ásványi anyagokat is tartalmazó kapszulák.
Mindez azért is nagyon fontos, mert hiába figyelünk oda arra, hogy a megfelelő sampont, balzsamot, hajpakolást megtaláljuk, lehetőleg minél kisebb hősugárzásnak tegyük ki a hajkoronánkat, ne törjük hajgumival a hajszálainkat, ha eredményeket szeretnénk elérni, mindenképpen szükséges a hajhagymáinkat belülről táplálni. Amint a bevitt vitaminoknak köszönhetően úgymond a gyökerénél kezeljük a problémát, a hajunk egészen biztosan rövid időn belül meg fogja hálálni ezt, ami mind anyagában, mind hosszában, mind pedig a hajhullás normalizálódásában meg fog mutatkozni.
Természetesen amennyiben mindezek rendszeres betartása ellenére sem változik a helyzet, szükséges felkeresni az orvosunkat, és rászánni magunkat a kivizsgálásra, hiszen gyulladás, vagy a pajzsmirigyünk nem megfelelő működése is okozhatja a problémát, aminek jobb minél előbb a végére járni, és kezeltetni azt.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez