Mindennapi szokások, melyeket érdemes lenne mellőzni
Valószínűleg sok olyan dolog van, amit szinte minden nap csinálunk és meg vagyunk győződve róla, hogy az úgy helyes. Azonban van itt néhány dolog, amit nem árt tudni... Hogy melyek ezek?
A táska asztalra helyezése
Ha a táskádat étkezés közben az asztalon tartod, akkor azzal nagyjából az asztali etikett minden módját megsérted. Számos kutatás szerint egy táska az asztalon átlagosan több baktériumot tartalmaz, mint egy WC! Valójában minden ötödik táskában annyi káros baktérium van, hogy egy teljesen egészséges és normális embert megbetegedhet. Igen, ez igaz, bármennyire is meglepődtél. Elég, ha elképzeled, hogy hány helyre rakod le a táskádat anélkül, hogy eszedbe jutna, mennyi baktérium van ott. Például a mosdóban, a vonaton, az utcai padon...Tehát, amikor legközelebb egy étteremben vagy egy kávézóban vagy, és a táskádat épp az asztalra készülnél helyezni, jusson eszedbe ez a néhány dolog.
Az étel szobahőmérsékleten való leolvasztása
Ellentétben azzal, amit a legtöbb ember világszerte hisz, soha nem szabad leolvasztani a húst a konyhapulton. Igen ez így van! Az USA Földművelésügyi Minisztériuma szerint, akár nyers, akár főtt, a szobahőmérsékleten hagyott hús elősegíti a baktériumok szaporodását. Pontosan ezért nem szabad leolvasztani a húst egy munkalapon, hanem hűtőszekrényben vagy mikrohullámú sütőben.
Kézi szárító használata
A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a kézszárító használata a nyilvános WC-ben a legjobb módja annak, hogy a kezüket a baktériumokkal való érintkezés nélkül szárítsák meg. Nos, ez áll legtávolabb az igazságtól. A legfrissebb jelentés szerint az érintésmentes kézszárító 40-60 baktériumcsaládot bocsát ki használat közben...Inkább használj kéztörlőt.
A fülünkbe piszkálni ujjal
Ez talán a leginkább bosszantó dolog, amit valamennyien elkövetünk. Ez nem csak kárt okozhat a fülben, hanem meglehetősen haszontalan is a fülzsír tisztításának érdekében. Azáltal, hogy ujjaiddal tisztítanád a fülzsírt csak rosszabbat teszel, ugyanis befelé kezded el nyomni és ez meggátolja a fülcsatorna megfelelő működését. Sérülést okozhat az érzékeny részeken, és káros baktériumokat is juttathat be. Ezért inkább azt javasoljuk, hogy menj el szakorvoshoz, aki a megfelelő technikával kimossa a füledet.
Egymás poharából inni
Bár többségünk nem habozik az italok megosztásán a barátaival, ez nem egészen egészséges dolog. Ugyanis a Járványügy egyértelműen elmondta, hogy ezzel nyálcsere történik. És azt azért lássuk be a nyálcserét követően számos baktériumot adhatunk át egymásnak. Így barátság ide vagy oda, mindenki igyon a saját poharából.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez