Mikor érdemes megjavítani? - Kettőn áll a vásár
Ha probléma merül fel egy emberi kapcsolatban, legyen az párkapcsolat, vagy barátság mindig szóba kerül, hogy mikor érdemes megjavítani azt, ami két ember között van.
A problémák mindig akkor jönnek, amikor a legkevésbé van szükségünk rá, vagy amikor a legkevésbé számítunk rájuk. Hiszen úgy gondoljuk, hogy már minden tökéletesnek tűnik.
Vajon, mikor mondhatjuk azt, hogy érdemes akár egy haldokló barátságért, vagy párkapcsolatért küzdeni, és mennyi erőfeszítést ölel fel egy-egy kapcsolat stabilizálása? Véleményem szerint ezt csak mi, azaz önmagunk tudhatjuk, mivel csak mi érezzük legbelül, hogy mit is érzünk valójában a másik ember iránt. Az is megvizsgálandó szempont, hogy a másik fél vajon meg akarja-e javítani az adott kapcsolatot, hiszen egyedül mindenhez kevesek vagyunk.
A mondás, hogy kettőn áll a vásár valóban igaz, hiszen megannyi olyan helyzettel találkozunk, amit egyedül nem tudunk, vagy csak nagy erőfeszítések árán sikerül megoldanunk. Hiába szeretnénk, mi egyedül egy-egy problémát megoldani, hogyha a másik fél nem hajlandó a kompromisszumra vagy arra, hogy beismerje probléma van. A fentebb említett gondolatok szerintem mindenkinek ismerősök, hiszen életünk során nagyon sokszor találkozunk ezekkel a hibákkal, s problémákkal.
Egy kapcsolat akkor helyrehozható, ha azt mindkét fél akarja.
Egyedül sajnos kevesek vagyunk bármilyen legyen az pár vagy emberi kapcsolat megjavításához. A rózsaszín köd, és a heves, majd én megoldom, kedvességgel, több odafigyeléssel és szeretettel sémák sajnos édeskevés részét teszik ki annak, hogy megjavítsuk egyedül azt, ami nem működik.
Az egymás közötti kommunikáció és az őszinte véleménynyilvánítás az alapja egy jól működő, kompromisszum képes kapcsolatnak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez