Miért veszik az emberek természetesnek egymás jelenlétét?
Nem te vagy az egyetlen, kinek jelenlétét természetesnek veszik, akiről tudják, hogy úgysem fogja lemondani a megbeszélt találkozókat, aki mindig csak egy telefonhívásnyira van. Elmerengtél már azon, hogy miért gondolják egyértelműnek az emberek, hogy te mindig ott leszel?
A 21. században lássuk be, ritka erénynek számít a megbízhatóság, néhányan szinte csak hallomásból ismerik. Akkor miért is van az, hogy ezt a pozitív tulajdonságot nemhogy megbecsülnék, de egyenesen ellened fordítják? Miért van az, hogy a játszmázó embert jobban megbecsülik, mint azt, aki mindig száz százalékot ad, akire lehet építeni, aki sosem ver át?
Sajnos, nagyon gyakran előfordul, hogy míg mi mindent megteszünk a másikért, addig fordítva ez nem működik, örök B opcióként kullogunk a prioritásai között, egy biztos beugróként, ha az eredeti terv bedől.
Annak ellenére, hogy ez gyakorta esik meg, nem biztos, hogy természetesnek kellene vennünk, hogy egy olyan mókuskerékben ragadunk, amire nem is nagyon néznek rá. Mert tudják, hogy úgyis hajtani fogjuk. De mikor veszik teljesen garantáltnak a jelenlétünket?
Ha nincsenek felállított korlátok
Azért fontos, hogy korlátok keretezzenek egy kapcsolatot, mert ezekkel megmutatod a másiknak, hogy meddig mehet el, mi az amit még eltűrsz, és mi az amitől robbansz. Ha egy határt átlépve nem kötsz kompromisszumokat, az emberek nem tudnak hasznot húzni belőled, hiszen pontosan látják, hogy eddig és ne tovább.
Megtanítod nekik, hogy hogyan viselkedjenek veled, hogy igenis vegyenek komolyan. Légy határozott, ha valami nem tetszik.
Folyton csak adsz
Bár semmi baj nincs azzal, ha adni szeretnél, a mértékre azért nem árt odafigyelni. Ha minden következmény nélkül zúdítod például valakire a szereteted, mondván, ’mindegy, hogy mit csinálsz, én akkor is szeretlek,’ akkor bizony természetesnek fogja venni és kihasználja a helyzetet. Az önfeláldozás nem feltétlen a te értékedet bizonyítja, ezt jegyezd meg. Tévedés azt hinni, hogy téged az definiál, hogy mennyit adsz másoknak, hiszen akkor hol van az az ember, aki igazából te vagy?
Úgy érzed, hogy ezt érdemled
Ha úgy gondolod, hogy nem érdemled meg, hogy ugyanúgy kezeljenek, mint te őket, akkor bizony olyan embereket és kapcsolatokat fogsz bevonzani, akik ezt az érzést vetítik vissza. Ez pszichológiailag is igazolt, nem mellesleg egy egyértelmű tény. Azért vesznek biztosra, mert te magad azt érzed, hogy nem érdemelsz többet. Miért ne fordítanád meg a dolgot, és néznéd meg, hogy utána milyen kapcsolataid lesznek?
Ha ezek a dolgok igazak rád, akkor itt az ideje elkezdeni hinni magadban és abban, hogy megérdemled az olyan mesebelinek tetsző kapcsolatokat, amikre a szíved mélyén vágysz. Hidd el, ez nem egy olyan dolog, amiért küzdened kell, hanem valami olyasmi, ami eleve jár neked.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez