Miért vagyok allergiás?
Talán fel sem merül ez a kérdés benned, pedig minden harmadik ember allergiás! Keresed a gyors megoldásokat, melyekkel elnyomhatod a tünetet és minden rendben is van. Felszínesen, hiszen amint abba hagyod a gyógyszert máris előjön a tünet. Talán a mélyére kellene ásni, megtudni miért is vagy allergiás?
A világ melyben élünk rengeteg impulzust ad, jót és rosszat egyaránt. Nagyon sok esetben az élet adta helyzettel nem tudunk mit kezdeni, nem tudjuk feldolgozni a félelmeinket, nem tudjuk kiadni magunkból a dühöt, haragot, ezért elfojtjuk. Minden egyes érzelmi elfojtás előbb utóbb tünetet produkál, mivel a negatív érzelem bennünk marad. Az allergia egy túlérzékenységi reakció! A szervezet túlzott reakciója, melynek során a testünk saját fehérjéi az allergénekre - melyek normális helyzetben semmilyen tünetet nem váltanak ki - reagálva egy fehérjetartalmú anyagot hoznak létre, amire a szervezet már idegen anyagként tekint és dolgozik ellene. Ez a reakció legtöbb esetben gyulladást vált ki. Jelentkezhet szem - és orrirritáció, szénanátha formájában, a bőrön kiütés és ekcéma, a tüdőben nehéz légzés, és az emésztőszervrendszerünkben puffadás, hasmenés és hányás formájában.
A bőr az elsődleges védelmi vonala a testünknek, határ a külvilág és a bensőnk között. Minden egyes bőrön megjelenő allergia azt mutatja, hogy túlzott impulzust kapunk a külvilágtól, ezért próbál a test elhatárolódni úgy, hogy minél intenzívebb bőrallergiát produkál, hiszen a bőrünkön megjelenő foltok mindig riasztóan hatnak. Minden a testünkön megjelenő tünet megmutatja, melyik életterületen van a probléma gyökere. A háton található bőrprobléma arra hívja fel a figyelmet, hogy úgy érezhetjük, ezzel a teherrel már nem bírunk el. Az arcon megjelenő foltok azt jelzik, hogy más arcunkat akarjuk mutatni, mint amilyenek valójában vagyunk. A lényeg, hogy az alapvető néhány kérdést tegyük fel önmagunknak, ha allergiás reakciót tapasztalunk! Mit, kit vagy milyen élethelyzetet nem tudunk elviselni? Amint ebbe belegondolsz, megkaphatod a tüneted okát, ha megvan a válaszod, nem kell mást tenned csak megoldanod azt a helyzetet, megbeszélni az adott személlyel a problémádat, és pozitív hozzáállással menni tovább az úton.
A szénanátha egyértelműen jelzi, hogy számunkra valami „bűzlik”, nem akarjuk szagolni, de látni sem az adott számunkra éppen nem kellemes szituációt, embert. A tüdő allergiás érzékenysége, amely kilégzési nehezítettséggel jár a fojtogatás érzetét adja, ezáltal tisztán jelzi, hogy nem kapunk kellő szabadságot, teret amire szükségünk volna, nem tudjuk kiengedni a levegőt, nem tudunk leereszteni, vagy épp valakinek az elnyomó viselkedését nem tudjuk tolerálni. A köhögés a mellőzöttség érzését mutatja. A tejérzékenység fontos alapja az anya-gyerek kapcsolatban rejlik, pontosabban a gyermek bizonyos élethelyzetet, eseményt nem tud megérteni, esetlegesen félreértelmezi. Ilyen lehet egy testvér születése, egy válás. Természetesen ezek az élet velejárói, melyet ha a gyermeknek mesébe szőve elmondunk, segítünk neki megérteni, akkor a maga érzelmi intelligenciájával fel fogja tudja dolgozni.
Tudd, hogy minden betegség gyökere benned rejlik, így a megoldás is!
Bihari Éva
Bach-virágterapeuta, Parapszichológus
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez