Miért szeretjük önmagunkat egy kicsit mindig kevésbé, mint másokat?
Köszönhetően a közösségi médiának és a hirtelen jött túlzásoknak, rengeteg nő méri önmagát egy hamis képhez, ami korántsem a valóságot tükrözi. Mai világunkban fenekestől felfordult a szépségről alkotott kép. Sok önbizalom-hiányos nőt termel ki ez a mai társadalom és hogy hová vezet mindez, azt még nem látjuk igazán.
Sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy önmagunkat kicsit kevésbé szeressük, és gyakran nem a legszebb jelzőkkel illessük, mind külső, mind belső tekintetében. Holott a dolog kulcsa pontosan az lenne, hogy el tudjuk fogadni önmagunkat olyannak, amilyen.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne tenni a változás irányába, de mindezt egy reális, egészséges keret között. A közösségi média általi kép csupán csak egy illúziója annak, ami a valóságot tükrözné. A megszerkesztett, agyon filterezett képek nem a hús-vér nőket és férfiakat adja vissza. Beleringat minket egy olyan szűk keresztmetszetbe, ahol ennek köszönhetően önmagunkat kevesebbnek látjuk. Hiszen a képeken nincsenek karikás, fáradt szemek. Nincsenek bőrhibák, sem testalkati hiányosságok. Helyette mi van? Az álomnők, és álomférfiak tábora.
Rengeteg nő emiatt kezd bele túlzott diétákba, és fékevesztett plasztikázásokba.
Felmerül a kérdése, hogy vajon tényleg ilyenné akarunk válni? A tucat, megszerkesztett nővé és férfivé?
Mert sokszor az általunk hibának vélt külső jegyek, akár egy nagyobb orr, egy kicsit rendezetlen fogsor, egy picit szélesebb csípő, az, ami minket egyedivé tesz mások szemében. Gyakran mi nagyítjuk fel ezeket a valósnak vélt "hibákat". Miközben a környezetünk számára éppen ettől vagyunk egyediek, és azok, akik.
Szeretnünk kell önmagunkat ahhoz, hogy egy egészséges énkép alakuljon ki. Ez egy rendkívül fontos alapját képezi annak, hogy jól érezzük magunkat. Ha békében vagyunk a testünkkel, a lelkünkkel, akkor egyenes az út ahhoz, hogy az emberi kapcsolatainkban is harmóniát teremthessünk. A destruktív gondolatok háttérbe szorítása segít abban, hogy reálisabb képet kapjunk önmagunkról. Ne a közösségi média határozza meg az életedet, és ne ez befolyásoljon azokban a döntésekben, melyeket a tested kapcsán szeretnél meghozni a későbbiekben.
Legyél egyedi és szeresd önmagad!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez