Mi történik a Fekete Pénteken?
Milyen ironikus dolog a 'Ne vásárolj semmit' - nap utánra időzíteni a Black Friday-t. És hogy egész pontosan mit is takar ez a kifejezés? Összeszedtük 10 pontban, hogy mi történik a Fekete Pénteken.
1. A Black Friday, azaz Fekete Péntek a Hálaadást követő pénteki nap elnevezése, mely a karácsonyi bevásárlás kezdetét jelenti hivatalosan.
2. A kifejezés 1966-ban keletkezett
3. Bár hivatalosan nem szünnap, de rengetegen vesznek ki erre a napra szabadságot, természetesen a kereskedők kivételével.
4. Rengeteg kereskedő jóval korábban kinyit, sőt, a nagyáruházak erre a napra éjféltől éjfélig nyitva tartanak.
5. Döbbenetesen alacsony árakkal próbálják meg a boltjaikba csábítani a vevőket.
6. A sajtóban szokás ezt a napot az év legnagyobb kiskereskedelmi forgalmát hozó napnak hívni, ám ez nem mindig állja meg a helyét. Bár az tény, hogy ezen a napon van a legnagyobb tömeg az áruházakban. Az év legnagyobb forgalmát lebonyolító nap mind a vevők számát, mind a forgalmat tekintve a karácsony előtti szombat.
7. Nem szokatlan ilyenkor a nyitás előtti hosszan kígyózó sorok az üzletek előtt.
8. Az igazi Black Friday 2008. november 8-án volt, amikor egy bolti eladót halálra tapostak a felajzott vásárlók, majd ezt követően két ember szintúgy életét vesztette az áruházban kialakult, vásárlók közti lövöldözés közben.
9. A játékok és az elektronikai cikkek a legkeresettebbek, így hát ezt is akciózzák le rendszerint. Sokan csak azért vásárolnak ilyenkor, hogy utána az interneten eladhassák felturbózott áron.
10. A fekete péntek elnevezés nem egy kedveskedő név. Azért adták neki ezt a nevet, mert hatalmas dugók alakulnak ki ezen a napon. Sokan otthon is maradnak, és a világért sem tennék be a lábukat egyetlen áruházba sem.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez