Megfelelni kifelé, vagy boldognak lenni befelé?
Egy olyan világban, amelyet a közösségi média és az összehasonlítás vezérel, könnyen beleeshetünk abba a csapdába, hogy mások jóváhagyását keressük, ahelyett, hogy arra összpontosítanánk, ami igazán boldoggá tesz bennünket.
Folyamatos megerősítés
Az egyik árulkodó jele annak, hogy céljaid, vágyaid külső megerősítésben gyökereznek, ha azon kapod magad, hogy folyamatosan mások megerősítését kéred. Gyakran arra alapozod döntéseidet, hogy mások mit gondolnak, nem pedig saját vágyaidra. Ne feledd, a boldogságnak belülről kell fakadnia, és a külső megerősítés keresése gyakran az összehasonlítás és a csalódás véget nem érő ciklusához vezethet.
Tipp: Szánj egy kis időt arra, hogy átgondold a vágyaidat, a szenvedélyedet, és azt, hogy mi tesz igazán boldoggá. Célok kitűzésekor helyezd előtérbe saját véleményedet és megérzéseidet a dologgal kapcsolatban, és bízz benne, hogy a saját, egyedi utad hozza meg a beteljesülést.
Önmagunk összehasonlítása másokkal
Gyakran azon kapod magad, hogy eredményeidet, külső megjelenésedet vagy életmódodat másokéhoz hasonlítod? Ez egyértelmű jele annak, hogy külső forrásból keresed az érvényesítést. Ne feledd, hogy mindenki útja egyedi, és ha állandóan másokhoz hasonlítod magadat, az csak akadályozza saját növekedésedben és boldogságod megtalálásában.
Tipp: Ahelyett, hogy másokkal hasonlítaná össze magad, összpontosíts saját, személyes fejlődésedre. Értékeld a kisebb vagy nagyobb elért eredményeidet, és ismerd el, hogy a siker szubjektív. Az összehasonlítás az öröm tolvajja, ezért fogadd el a saját tempódat, és maradjon a számodra kijelölt úton. Sosincs késő.
Célok meghatározása a társadalom elvárásai alapján
A társadalom gyakran bizonyos elvárásokat támaszt velünk szemben, például bizonyos mérföldkövek elérése egy bizonyos életkorig vagy megfelelés a társadalmi normáknak. Ha úgy érzed, hogy kizárólag ezen elvárások teljesítése érdekében tűztél ki célokat, ahelyett, hogy saját érzéseidet követnéd, az megint csak annak a jele, hogy nem azt teszed, ami téged boldoggá tesz, hanem igyekszel kielégíteni egy olyan elvárást, aminek köze sincs ahhoz, ami te lennél igazán.
Tipp: Szánjon időt arra, hogy végig tudd gondolni, mi okoz igazán örömet és beteljesülést. Állíts fel olyan célokat, amelyek összhangban vannak hitelesen önmagaddal. Ne feledd, hogy a te utad különbözhet másokétól, és ez teljesen rendben van.
Bénító félelem a kudarctól
Ha a kudarctól való félelem visszatart abban, hogy valódi szenvedélyeidet és céljaidat elérd, akkor valószínűleg a külső érvényesítés vezérli a döntéshozatali folyamatodat. A másoktól való visszaigazolás keresése gyakran abból a mélyen gyökerező félelemből fakad, hogy nem fogadnak majd el vagy nem fogják értékelni azt, amit képviselsz.
Tipp: Fogadd el a kudarcot, mint fejlődési lehetőség és ugródeszka a siker felé. Ugyanis ne feledd, nincs siker kudarc nélkül. Ne feledd el azt sem, hogy az igazi növekedés abból fakad, hogy kilépsz a komfortzónából. Koncentrálj a személyes fejlődésre, tűzz ki reális célokat, és ismerd el, hogy a hibák az önfelfedezés és a boldogság felé vezető út részét képezik.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez