Megfelelési kényszer, empátia vagy lustaság? Miért színlelik a nők az orgazmust?
Tény, hogy a szexuális élet privát dolog és általában két emberre tartozik, azonban a témakörre összességében még mind a mai napig sokan tabuként tekintenek, pedig talán, ha többet beszélnénk róla, akkor meglehetősen sok gátat, szorongást felszabadítana az emberekben. Például érdemes lehet beszélni arról, hogy a nők miért színlelik időnként az orgazmust? Megfelelési kényszer vagy éppen empátia? Szeretnének minél hamarabb szabadulni az adott helyzetből? Így szeretnének a férfiaknak segíteni?
Úgy döntöttünk, hogy ahelyett, hogy felcsapnánk a szakirodalmat vagy találgatásokba bocsátkoznánk, inkább hús-vér nőket kérdezünk meg arról, hogy milyen tapasztalataik vannak a témával kapcsolatban. Arra kértük őket, hogy amennyiben ők esetleg még nem színleltek szexuális aktus közben, mondják el a véleményüket, hogy vajon miért alakulhat ki valakiben az az érzés, hogy szükséges ezt megtennie. Az alábbiakban pedig ezeket a tapasztalatokat és véleményeket fogjuk összesíteni.
Előfordulhat, hogy nem működik a kémia. Nincs olyan, hogy valaki -olyan univerzális módon- jó az ágyban, hanem két ember vagy jól működik együtt, vagy nem. Ha az utóbbi történik meg, arra valószínűleg már a csókolózás fázisában rá lehet jönni, azonban ezen a ponton még nagyon nehéz feladni a dolgot, különösen fiatalabb és tapasztalatlanabb korban, hiszen ott motoszkálhat az ember fejében, hogy „de hátha majd a szex, hátha majd az működik”. Hátha. Ha pedig nem, akkor ott a lehetőség megvitatni a másik féllel (ezzel sokan nem szívesen élnek, különösen alkalmi együttlét esetében), vagy a sokkal egyszerűbb utat választani: orgazmust színlelni, majd mint aki jól végezte a dolgát, távozni. Tehát az orgazmus színlelése megtörténhet egyszerűen csak azért, mert sokkal egyszerűbb megoldásnak tűnik, mint megvitatni a másik féllel, hogy ez most miért nem működött.
Emlékeztek arra a jelenetre, amikor Miranda a Sex és New York filmben azt mondja Stevenek az együttlét kellős közepén, hogy „legyünk már túl rajta”. Nos ez a való életben is megtörténhet, ha esetleg a nő úgy érzi, hogy nincs ereje vagy hangulata a szexhez, de nem szeretné megbántani a párját, vagy fáradt, és egyszerűen csak tudja, hogy nincs idő egy több órás menetre. Ezért az egyszerűbb utat választja, és úgy tesz, mintha eljutott volna a csúcsra, abban bízva, hogy így hamarabb véget fog érni az aktus.
Különbséget kell tennünk azonban aközött, amikor valaki egy egyéjszakás kaland során tesz úgy, mintha átélné az orgazmust, mint amikor egy párkapcsolatban történik meg ugyanez. Hiszen utóbbi esetben éppen annak az embernek a bizalmát játssza el az illető, akivel elméletileg mindent megbeszélhet. Így a másik fél- jelen esetben a férfi- joggal érezheti, hogy átverik, arról nem is beszélve, hogy amennyiben nem tudja, hogy valami, amit csinál, nem feltétlenül jó, akkor azon nem is fog tudni változtatni. Ez hosszú távon ahhoz vezethet, hogy mindkét fél elégedetlen lesz, és egyikük sem fogja érteni, hogy a másiknak valójában mi a problémája. Éppen ezért ebben az esetben is érdemes megfogadni a tanácsot, ami igazából csak egy szó: kommunikáció! Kommunikációval, különösen őszinte és nyílt kommunikációval kevés olyan probléma van, amit ne lehetne megoldani.
Persze előfordulhat, hogy ez egyszerűen nem megy, ami azért számos további problémát felvethet a kapcsolatot illetően. Azonban nem szabad elfelejteni azt a tényt, hogy éppen a szeretet és tisztelet miatt érzi úgy valaki, hogy ebben az esetben „meg kell vezetnie a partnerét”. Egyszerűen csak nem szeretné megbántani, nem szeretne neki fájdalmat okozni, és úgy gondolja, amennyiben nyíltan beszél arról, hogy nem jutott el a csúcsra, akkor pontosan ezt fogja tenni. Ezért inkább a színlelést választja.
Nem szabad elfelejteni azt az esetet sem, amikor valaki azért színlel, mert egyszerűen szégyelli, hogy nem tud a csúcsra jutni, esetleg nincs is vele tisztában, hogy neki ehhez mire lenne szüksége. Ebben az esetben is segíthet a kommunikáció, nem is beszélve az önismeretről. Nehéz úgy elvárni a másiktól, hogy tudja mi a jó nekünk, ha még mi magunk sem vagyunk ezzel tisztában.
Összegezve mindazt, amit a megkérdezettektől hallottunk, azt kell mondanunk, hogy éppen, mint egy jól működő párkapcsolathoz, egy jól működő szexuális kapcsolathoz őszinteségre és nyitott kommunikációra van szükség. Ezzel talán elkerülhető lenne, hogy a nők úgy érezzék, nyomás van rajtuk, így kénytelen színlelni, és a férfiak sem éreznék úgy, hogy becsapják őket.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez