Megcsalás után hogyan épül ki újra a bizalom?
Egy megcsalás minden embert megtépáz. Azt azonban mind tudjuk, hogy a hűtlenségnek mögött mindig több van. Éppen emiatt nem csupán a lelki részét kell felépíteni magunkban, hanem meg kell értenünk azt is, hogy mi miatt következett be a félrelépés.
Kezdhetjük például azzal, hogy végiggondoljuk, mi nem működött a kapcsolatban. Ha már többször is megcsaltak, akkor azonban érdemes azon is elgondolkodni, hogy talán oka van annak, hogy hűtlen típust vonzol be. Persze ezekre a válaszokat megtalálni sosem könnyű, ahogyan újra megtanulni bízni sem. Most megpróbálunk néhány praktikus tanáccsal szolgálni arra az esetre, ha már úgy érzed készen állsz a bizalom visszaépítésére.
Ne rágódj a múlton
Ne pazarold a drága idődet arra, hogy újra és újra átéld fejben és lélekben a megcsalást. Ez már semmin nem segít. Ne kezd el összehasonlítani magad azzal akivel félrelépett. Felesleges, nem visz előre...Igyekezz a jövődre koncentrálni. Vedd sorra, hogy mit tanultál meg ebből az egész méltatlan helyzetből és zárd le a múltadon való rágódást.
Ha sírni kell, hát sírd ki magad
Adj magadnak egy kis időt. Te ismered önmagad a legjobban, ha azt érzed, hogy a sírás segít, akkor sírd ki magad bátran. Ha azt érzed, hogy egy hétig ki sem akarsz jönni a szobádból, akkor tedd ezt meg. Ezt követően viszont térj vissza a normális életbe és ne időzz túl sokáig a depresszív oldalon.
Próbáld meg a tanulságokat levonni
Bár ilyenkor nagyon nehéz a pozitív oldalát látni a dolognak, mégis érdemes az egészet kicsit objektívabban nézni és a tanulságot, a leckéket megtanulni belőle. Az ember számos dolgot tanul meg egy csalódásból, és sajnos ez alól a hűtlenség sem kivétel. Így próbáld meg megközelíteni az eseményeket és rá fogsz döbbenni, hogy igenis volt benne tanítás. Ami pedig a későbbiekben a hasznodat szolgálja majd.
Beszélgess őszintén
Egy fájdalmas lelki törést követően szükségünk van arra, hogy kiönthessük a szívünket. Ilyenkor a legjobb, ha azokkal beszélgetsz, aki számodra a legfontosabbak. A barátok és a család komoly háttérsegítség lehet számodra. Egy dolgot viszont ne felejtsd el, bár ők is szeretnek téged és szeretnének neked segíteni, ne legyenek a lelki szemetesládáid. Figyelj oda arra, hogy kölcsönösen meghallgassátok egymást.
Keress valami újdonságot magadnak
Újdonság alatt elsősorban azt értjük, hogy ilyenkor mindig jót tesz egy új hobbi, akár sport, akár valamilyen kreatív dolog. Ezek elvonják a figyelmedet a belső szomorúságról és ráadásul rengeteg örömöt is tudnak okozni. Húzd elő magadból a kreatív énedet és vágj bele valamibe. Meglátod segíteni fog és többet érsz vele, mintha a hajszínedet változtatnád meg.
Szükség esetén kérd szakember segítségét
Egy jó terapeuta valóban a helyes irányba vezethet. És ez erősen ajánlott, ha alacsony önértékeléssel vagy bármilyen bizonytalansággal küzdesz. Gondold végig, hogy hogyan látod, mennyire vagy képes egymagad feldolgozni a történteket. Ha nem, akkor sincs szégyellnivalód, kérd bátran tapasztalt szakember segítségét.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez