Magunkra vagyunk hagyva
Magára hagyott társadalom. Magára hagyott egyén. Kevesen vannak akiket követni lehet. A Nő nem követi a Férfit, a Férfi a nőt, a gyermek a szülőket és a szülő a gyermeket. Az egyéni szenvedésünk annyira lefoglal minket, hogy kizárja azt a valóságot ahol nem csak mi, hanem mások is vannak. A vezetés képessége alapvetően a programozott reakcióink és épìtményeink lebontása után történik. Azok kik ezt meglépték képesek utat mutatni és feladatuk is.
Mai társadalmunkban a magárahagyottság félelmetes méreteket ölt, mert a sérülékenység elrejtésére épül. A sérülékenységet a modern társadalom a gyengeséggel azonosítja és a sérülteket, gyengéket minden módon igyekszik kitaszítani, mert a látszatra épülő világban rosszul néz ki. A másik ok a félelem a szembesüléstől, hisz kik megtörnek és esetenként összetörnek, szembe állítanak azzal, hogy a külső máz törékeny. Minden erőnket abba fektetjük, hogy megvédjük magunkat a külvilággal és másokkal szemben, mert a sérült egyedeket nem példának és lehetőségnek tekintjük, hanem félelmetes szembesítőknek, saját sérülékenységünk tekintetében.
Magunkra vagyunk hagyva. Nem emel fel senki.
A fejletlennek nevezett társadalmakban pedig ennek komoly hagyománya van. Egyetlen ok miatt. Közösen, együttműködve kell tudni működtetni a közösséget, mindenkire szükség van. Ha valaki krízist él meg, nem kivetik hanem támogatják, együtt éreznek és hagyják, hogy összetörjön, hisz tudják ők maguk is pont ennyire sérülékenyek. A lelki fejlődéshez szükséges kríziseket ünneplik és nem elfojtják. Tudják, hogy senkiről nem mondunk le, mert az olyan mintha magunkról mondanánk le. Tanulhatnánk tőlük.
A férfiak nagyon nehéz helyzetben vannak manapság, itt és a "fejlett" társadalmakban. Mert ugye a "fiúk nem sírnak". Anyáik is erre nevelték őket, mert ez a kifelé élés és keménység lett az igazi férfi eszményképével azonosítva, a belső értékek helyett. Ugyan akkor mivel ez nem valóságos, ezért a nők követelik az érzékenységet is tőlük, hisz magukból kiveszett. Az érzékenység viszont a gyengeséggel lett azonosìtva, ìgy az egész egy olyan ördögi kőr amiből nem nagyon látni a kiutat.
Nem magára hagyni a másikat az tudja ki önmagát és belső minőségeit sem hagyja magára. Legyenek azok bármilyenek. Bátorság kell mindehhez és koncentrált figyelem. Nem lesz elég hozzá a sok hangzatos tanítás, mint a: Hogyan találd meg az igazit! Hogy tartsd fent a Férfi vadászösztönét! Hogy teremts bőséget!
Ha megfigyelitek ez mind a felszínesség megerősítése, ahol ráadásul egyedül vagy. Tényleges átalakításra van szükség. Be kéne lépni bentre és nem magára hagynunk önmagunkat és a másikat. Az igazi dolgok ott vannak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez