Létezik-e garantált megoldás másnaposság ellen?
Van csodaszer, amellyel megelőzhetjük, de el is háríthatjuk a már kialakult másnaposságot A másnaposság szinte mindannyiunk számára ismerős állapot: fejfájás, émelygés, szomjúság, kimerültség és koncentrációzavar. Régóta keresett az azonnali gyógyír ezekre a kínokra, úgy tűnik egy régóta ismert hatóanyag a megoldás.
A másnaposság, orvosi nevén veisalgia, az alkohol túlzott fogyasztásának kellemetlen mellékhatása. Fejfájás, émelygés, szédülés, gyengeség, szájszárazság – mindezek a tünetek a szervezet egyensúlyának felborulását jelzik.
Alkoholfogyasztáskor a máj azon nyomban megkezdi a méregtelenítést. Bontani kezdi az alkoholt, elsősorban egy acetaldehid nevű molekulává, ami a másnaposság kínzó tüneteinek egyik fő okozója. Emellett, az alkohol vízhajtó hatása miatt a test kiszáradhat, ami szintén hozzájárul a másnapossághoz.
Létezik egy hatóanyag, amely rendkívül nagy segítséget nyújt a májnak, az alkohol elleni harcban: az acetil-cisztein (NAC). E hatóanyagot elsősorban légúti betegségek kezelésére használják (pl. ACC600), mivel képes a nyákoldásra, de antioxidáns tulajdonságai miatt a máj védelmében is hatékonyan működik.
Az acetil-cisztein a másnaposság megelőzésében és a kezelésében is hatékony segítség. Közvetlenül támogatja a máj méregtelenítő folyamatait, amelyek kulcsszerepet játszanak az alkohol lebontásában.
Támogatja a glutationtermelést, ami segíti a májat az alkohol lebontásában.
Csökkenti az oxidatív stresszt és gyulladást.
Védi a májat a károsodástól.
Az acetil-cisztein kapható kereskedelmi forgalomban, adagolását tekintve általában 600-1200 mg acetil-cisztein ajánlott, de fontos a címkén szereplő utasításokat betartani. Érdemes az alkoholfogyasztás előtt vagy közvetlenül utána bevenni, hogy támogassa a májat a méregtelenítésben.
Fontos kiemelni, hogy az acetil-cisztein ugyan hatékonyan támogatja a szervezetet, de nem ellensúlyozza a túlzott alkoholfogyasztás összes káros hatását. A másnaposság megelőzésének legjobb módja továbbra is a mértékletes ivás, az elegendő folyadékfogyasztás és a megfelelő étkezés.
További információ: Éléskarma.hu
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez