Lélekmelengetés Esz-dúrban korunk egyik legjelentősebb gordonkaművészével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén
A New Yorkban élő Jan Vogler napjaink egyik legjelentősebb gordonkaművésze. A német muzsikus húszévesen lett a Drezdai Staatskapelle szólamvezetője, több mint húsz éve pedig szólistaként járja a világot. Mesés hangú (és értékű) Stradivari hangszerén a zeneirodalom valamennyi nagy művét eljátszotta már. Március 22-én a MÜPA, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben találkozhat vele a magyar közönség.
Jan Vogler a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral közös hangversenyén megszólaltatja a francia romantikus szerző, Saint-Saëns alkotását, amely különleges helyet foglal el repertoárjában. Szintén felcsendül egy másik franci klasszikus zeneszerző műve is, melyet éppen Saint-Saëns szellemi vezetésével kezdtek újra felfedezni.
A 19. második felének francia klasszikusait ugyanis, többek között Rameau-t évtizedekre elfelejtették, és csak a 20. század végén csodálkoztak rá zenéjének eredetiségére és változatosságára. Ezen stílusjegyek valóságos tárháza A gáláns indiák című operából készült zenekari szvit, mely a Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén felcsendül. Az est második részében Hamar Zsolt a német romantikus szimfonikus zene egyik legnépszerűbb alkotását vezényli. Bruckner, a szerény osztrák szerző nagyszabású, magával ragadó mesterműve a 4. szimfónia, tele lélekmelengető dallammal és átható erővel. Igazi kihívást jelent a zenekarnak, semmihez sem hasonlítható akusztikai élménnyel ajándékozza majd meg a közönséget.
Rameau A gáláns indiák – szvit
Saint-Saëns I. csellóverseny (a-moll), op. 33
Bruckner IV. szimfónia (Esz-dúr)
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez