Körömápolás hidegebb napokra
Nem csak az arcbőrünk, hanem körmünk is szereti a napsütést, ha pedig a meleg napoknak vége, kezünkön érezhetjük először a változást. Kiszáradt, sebes körömágy, egyenetlen körömfelszín, töredező körmök. Ilyenkor adjuk meg a szükséges ápolást, hogy a hűvösebb időkben se kelljen mindig zsebre dugott kézzel mászkálni.
Hiába krémezed naponta többször is a kezed, mégis kiszárad és durva lesz a körömbőröd? Ahelyett, hogy minden nap erőszakkal nekiesnénk és kivágnánk, sokkal fontosabb a kutikula rendszeres ápolása. A kutikula – ami a köröm alján nő, gyakran arra egészen rámászva –, feladata, hogy védje körmeinket a baktériumoktól, amelyek károsíthatják a képződő sejteket. Ha megsérül, mert mondjuk nem megfelelően vágjuk le, akkor hamar begyullad, ráadásul a köröm egészséges növekedését is gátolhatja. Ettől lesz a felülete recés, valamint könnyebben töredezhet, amire a hideg levegő is rátesz egy lapáttal. Így hát a legalapvetőbb a kutikula rendben tartása, ha szeretnénk minden nap szép kezeket. Az a jó hírem van, hogy az egészséges és szép körmök megtartása sokkal egyszerűbb és pénztárca kímélőbb, mint például a hajápolás. Csupán három apró eszközt és egy jó körömápoló olajat igényel, ezek mellett pedig csak a technikára kell ügyelni. Amire szükséged lesz: körömbőr vágó olló, körömbőr feltoló (aminek egyik oldalán él van), papírreszelő (sokkal kíméletesebben reszel, mint a fémek, így kisebb az esély a körmök szétválásának).
1. lépés: miután eltávolítottuk a körömlakkot és szennyeződéseket, masszírozzunk bőségesen kutikula olajat a körömágyba. Hagyjunk neki 10 percet, hogy kellően felpuhítsa a bőrt.
2. lépés: a körömbőr feltoló ívelt oldalával óvatosan nyomkodjuk vissza a bőrt, de ne erőltessük túlságosan. A másik, hegyesebb oldalával finoman „lehánthatjuk” a körmökön maradt, szinte láthatatlan kutikulát, ez segít a szebb manikűr elkészítésében.
3. lépés: óvatosan, ne túl mélyen vágjuk le a már feltolt, kiálló körömbőrt. Fontos, hogy csak azt a részt vágjuk le, amelyik tényleg elvált a körömtől, így biztosan nem sértjük fel a védőréteget.
4. lépés: a papírreszelővel formázzuk a körmöket, és kerekítsük le a végeit, kicsit reszeljünk rá a felületére.
+1: ha szükséges, ezek után polírozzuk a körmöket, maximum havonta egyszer.
Ha kész a manikűr, ismét ápoljuk le az olajjal, és naponta legalább egyszer, mondjuk lefekvéskor ismételjük meg. Ha úgy érzed, intenzívebb ápolásra van szükséged, akkor estére kend be vastagon kezeidet hidratálókrémmel és húzz rá pamutkesztyűt. Készíthetsz házilag is pakolásokat, a mandulaolaj és méz például kifejezetten jót tesz a körmöknek és bőrnek is. Keverd össze a kettőt 1:1 arányban és ezt használd estére.
Nikoletti Sári
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez