Körmönfont megoldások
Berepedezik a körmöd vagy fehér foltok csúfítják? Figyelj oda, mert ezek különféle betegségek előjelei is lehetnek.
Ma már számtalan krém és vitaminkészítmény kapható, amelyek biztosítják körmeid megfelelő növekedését és táplálását. Érdemes beszerezni ezeket, mert a szép, ápolt kéz és az egészséges köröm a jó megjelenés elengedhetetlen része.
Legfontosabb a körmeid alapos tisztítása
A könnyebb kezelhetőség érdekében áztasd körmeid meleg vízben. Így megpuhul a köröm és a bőr, tehát egyszerűbben lehet dolgozni vele. A régi lakkréteget körömlakklemosóval távolítsd el. Vágáshoz körömvágó ollót használj az esetleges sérülések elkerülése érdekében. Ha nem szereted az ollót, dolgozz körömvágó csipesszel. Ha pedig nem vágod, csak reszeled, akkor a reszelés mindig kifelé történjen, nehogy megsérüljön a köröm felszíne. A köröm ápolásához hozzátartozik a körömágy bőrének eltávolítása is. Ezzel érdemes óvatosan bánnod, mert bőröd ilyenkor könnyen megsérülhet. Azt sem árt tudni, hogy egyszer elkezded kivágni a körömágy bőrét, onnantól kezdve ez folyamatos munkát igényel. Ráadásul, ha nem megfelelően végzed a felesleges bőr eltávolítását, akár körömágygyulladás is kialakulhat. A nehézségekre való tekintettel érdemes inkább a körömágy bőrét erre használatos eszközzel vagy pálcikával visszatolni. Legvégére a köröm polírozását hagyd, így varázsold körmöd fényessé és simává.
Körömápolás belülről?
Nem szabad megfeledkezned a belső ápolásról sem. Ha a szervezeted nem kap elég cinket, akkor körmöd vékony lesz, töredezni fog, sőt a megjelenő fehér foltok is ezt jelzik. A köröm árulkodik a kelleténél alacsonyabb kalcium és C-vitamin szintről is.
Légy összhangban körmeiddel!
Ha baj van, úgyis megtudod
Az első benyomáshoz hozzátartozik a szép, ápolt kéz. Míg a köröm alatti piszkok igénytelenségedről árulkodik, addig a rajta lévő fehér foltok, gödröcskék és még számos külső jegyek bizonyos betegségekre utalhatnak. Azzá válsz, amit eszel – tartja a mondás. Bármennyire hihetetlen, ez meglátszik a külsődön is. Elmondható, hogy a szépség belülről fakad, így a köröm növekedését és külső megjelenési formáját alapvetően táplálkozásod befolyásolja.
Tudtad?
A köröm szarulemezei közé bejutó levegő hatására pont vagy csík alakú fehér foltok jelennek meg. Többnyire manikűrözés vagy a körömsáncot ért egyéb mechanikai ártalom okozza, de keletkezhet vitaminhiány következtében is.
A körömlemez leválása
Részlegesen vagy teljesen leválhat az alapjáról, ezt helyi gyulladások, erős mechanikai hőhatás, különböző fertőző betegségek, mérgezések vagy ipari ártalmak okozhatják. Sőt a gyakori kézmosás, a túlzott és helytelenül végzett manikűrözés is. Formalint tartalmazó körömkeményítők is leoldhatják a körmöt. Súlyos, általános betegségek miatt átmenetileg szünetelhet a köröm növekedése. Ilyenkor jól látható határvonalban megszakadhat a körömlemez folytonossága.
A képápolás legalább olyan napi rutin kell legyen, mint a fogmosás
Kemény köröm
A szokottnál keményebb a körme az idősebb embereknek. Megdurvulhat és megvastagodhat ujjcsonttörés, égés, fagyás vagy különböző gyulladásos és vérkeringési zavarok következtében.
Gödrök
A körömlemez felületén harántcsíkok, hosszanti barázdák, hasadékok és gödröcskék is előfordulhatnak, különösen 40 éves kor után. A mosószerek, a zsíroldószerek, a körömlakk tartós használata okozhat ilyen elváltozásokat, azonban létrejöhetnek általános betegségek során is. Leginkább mégis az elégtelen B-vitamin bevitelről árulkodik.
Töredezettség és szálkásság
Talán ez az egyik leggyakoribb probléma, jelezheti a legtöbb vitamin és ásványi anyag hiányát, valamint immunrendszered legyengülését. Esetenként A-vitamin olajat tartalmazó zsíros kenőccsel kend be a körmeidet és az ujjbegyeket. Ilyenkor célszerű éjszakára pamutkesztyűt húzni. A vékony, puha, hajlékony körmöket áztasd ricinusolajban, és éjszakára kend be zsíros krémmel.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez