Könyvespolcok másképp
Amikor kitaláltuk, hogy egy fedél alá költözünk, sokat törtük a fejünket a könyvek elhelyezésén. Borostás Úr ugyanis imád olvasni, és a jobbnál jobb könyveit nem akartuk dobozban, vagy a szekrény mélyén tárolni. Viszont könyvszekrényre meg sajnáltuk a pénzt, még az olcsó Ikeásra is. Ezért mást találtunk ki!
Az nem újdonság, hogy a régi, kopott deszkák és ládák szerelmese vagyok, és szerencsére ezt a szenvedélyemet Borostás Úr is jól viseli. Sőt, úgy tűnik nagyon kreatív és lelkes az újrahasznosításukat illetően. Így hát guberáltunk néhány tetszetős darabot. Apukám sufnijában pedig masszív L idomokat találtunk, és a szomszédok nagy örömére nekiláttunk a “könyvespolcok” felfúrásának. Szellősen, elszórva tettük őket, úgy, hogy azért minden könyvnek jusson hely, de a tér ne legyen zsúfolt. Néhány deszkát fehérre festettünk, mert eleve volt egy fehér láda is, ami felkerült a falra, másrészről így izgalmasabb és a fehér parkettával is összhangban van.
Kezd határozottan loft stílusa lenni a panel nappalinknak. Az említett fehér láda egyébként túl mély volt, így levágtuk a felső deszkarészt. Erre persze Borostás Úr egyből lecsapott és a fiókokból kiszedett hátlapokat rászögelte, vágott bele egy polcot, én meg tettem bele egy színes madzagot, így lett egy mini hordozható könyvespolcunk is, az Olcsó Könyvtáros könyveknek és a vékonyabb versesköteteknek. Sőt, a ládák és deszkák mellett régi fiókokat is használtunk (amiket még tavasszal túrtam egy lomtalanításon). A könyveket pedig témakör szerint pakoltuk fel, így van inspirációs, hobby, utazós, tudományos, irodalmi, történelmi, regény stb. szekció is.
Aztán persze még maradék fenyő deszkákból egy kis dohányzó asztalkát is összeraktunk. Annyira belejöttünk a munkálatokba, hogy aztán egy egész komoly “építményt” is összeraktunk a nappaliba, hogy mit, azt nemsokára megtudjátok.
Fotó: Szabó Gergely
Varga Judit
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez