Király Eszter: Meddig tart a kapcsolatunk könyvajánló
Király Eszter könyve, a Meddig tart a kapcsolatunk kötelező olvasmány minden nőnek. A szívleckék a szerző sajátos, bensőséges stílusában igazán szívhez szólnak, és bár az írások főleg nőket szólítanak meg, ajánlott olvasmány minden férfinak, aki szeretne közelebb férkőzni a női lélek látszólag szövevényes rendszeréhez.
Miért érdemes elolvasni? Azért is, hogy megőrizd a hagyományos értékeket, vigyázd a férfi-női szerepek egyensúlyát, hogy élvezd, és viselni is tudd a nőiességed. Azért, hogy letedd végre a múltcsomagot, és feldolgozd a múltat. Hogy egyedül is ragyogj, mert a párkapcsolat nem terápia, és nem gyógyír magány ellen. És azért, hogy megtanuld az őszinte, odafigyelő kommunikációt a párkapcsolatokban, ne válj kapcsolatfüggővé, szeretetkoldussá, támaszkodóvá, hanem egyenrangú társsá.
Úgy tűnik a hosszú távú kapcsolatokat ma nehéz működtetni. Túl korán, gyakran méltatlanul drámaian, magyarázat, és válaszok nélkül érnek véget. Ma nem megjavítjuk, hanem lecseréljük. Azt a párkapcsolati érettséget és biztonságot keressük azonnal, amely csak idővel fejlődhet ki, hiszen ez az élet normális rendje. Mohón várjuk a feltétlen összetartozás, és elköteleződés állapotát, mely valójában csak évek múlva, és az összecsiszolódás rengeteg elrettentő pillanatával érkezhet meg. Manapság, semmi nem érdemel időt és türelmet, – még a szeretet sem. Nem fektetünk energiát és időt a valós emberi kapcsolatainkba, nem hagyjuk, hogy fejlődjenek, növekedjenek, és virágba boruljanak, inkább idő előtt elengedjük azokat. A mai modern világ elvárásokat kényszerít a nőkre, akik fogcsikorgatva próbálnak minden szerepükben megfelelni. A női energiák érezhetően gyengülnek, és a ránk zúduló agyonretusált nőideál csak még inkább összezavar, és valódi azonosulásra méltatlan. A mai nők elfelejtenek spontán, ösztönösen nők maradni.
A Meddig tart a kapcsolatunk a női önismeret könyve. Király Eszter, író, újságíró nőtársainak tükröt tartva, ösztönös, kendőzetlen őszinteséggel, személyes, bensőséges stílusban helyezi új megvilágításba a modern párkapcsolatokat, és segít megtanulni „nőül”, hogy emelt fővel, méltósággal, tiszta önbecsüléssel valóban viselni tudjuk a nőiességet, és ekként igazodjunk el az érzelmek útvesztőiben.
„Ki kell menni, ezt mondom mindig, ki kell lépni önmagunkból, szabadulni, sokáig szaladni és messzire látni, túl a horizonton, oda, ahol az ég kékje és a tenger azúrja összeér, és hiába keresed összeszűkült szemmel a vékony határvonalat, nem találod a különbséget. Minden elmúlt szerelem előráncigál egy szívleckét a tarsolyából, és ha hagyod, akkor fájdalmak és kínkeservek során beleveri a fejedbe a lényeget, hogy csak úgy léphetsz magasabb osztályba, amikor már mindent tudsz. Akkor menj tovább, amikor eleget voltál egyedül. Mint amikor egy pihentető alvás után kitárod a zsalukat, jólesőt nyújtózol és hagyod, hogy újra belopódzón a napfény és arannyá színezze a félhomályt. Egy gyötrődéssel teli, átizzadt, átforgolódott éj után kellemetlenül szúr a bántó reggeli fény, ne erőltesd hát a jókedvet, a pozitív szemléletet, az élettel teli energiát, amikor romjaidban heversz. Jogod van szomorúnak lenni. Jogod van egyedül lenni. Az egyedüllét, a párkapcsolat nélküliség ne legyen a mai ember skarlát betűje. Ne legyen stigma, ne érezze magát számkivetettnek és társadalmon kívülinek az, aki hosszabb időn át a saját társaságát élvezi. A párkapcsolat ne legyen terápia, önbizalmat izmosító tréning, ne szolgálja senkinek az érzelmi, anyagi és szexuális komfortérzetét. Ne dugdossuk, ne szégyelljük a szárnyaszegett szerelmeket, ne érezzük becsapva magunkat, a megválaszolatlan kérdések, félbemaradt párbeszédek, derékba tört álmok ugyanazok maradnak, nem változnak, nem lesz belőlük hirtelen tündérmese. Az elmúlt szerelmek, a bukdácsoló párkapcsolatok, még az egyéjszakás kalandok is, amikor a ruháink után kutatunk a félhomályban és egy utolsó pillantást vetünk még az ágyban fekvő, lélegző idegen testre, mind megtanítanak valamire. Minden istenhozzáddal csiszolódik, acélosodik a személyiség, és megtanulunk egy leckét a toleranciáról, a kompromisszumkészségről, a konfliktuskezelésről, a tűrőképességről, önmagunk határairól, a büszkeségről és a hűségről.”
További részletekért kattints IDE !
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez