Kétségek és belső bizonytalanság, ami sajnos sosem lesz vonzó másoknak
A csapból is az folyik, hogyan fogadd el önmagad. Az önszeretet fontossága valóban kulcs a boldog élethez. De mi van a belső bizonytalanságainkkal?
Igaz az, hogy óriási hatalom, amikor az ember elfogadja önmagát és hisz a saját önazonosságában. Azonban mind ismerjük azt a bőrünk alá bekúszó érzést, amit a bizonytalanság okoz. Az a fajta bizonytalanság, ami nem mászik ki az elménkből és a szívünkben is felfordulást eredményez. Pontosan ez a folyamat megy végbe akkor, amikor elbizonytalanodunk és indulunk el a lejtőn.
De mi eredményezi a belső bizonytalanságainkat?
Soktényezős dolog ez, ugyanakkor az fixen kijelenthető, hogy a belső bizonytalanság egyik fő oka a korábbi csalódás. A múltban ért csalódások mind egytől egyig hegeket hagynak maguk után. És innentől kezdve ösztönösen elbizonytalanodunk, ha valami nem úgy történik, ahogyan mi terveztük. Vagy, ha valaki nem úgy reagál, ahogyan vártuk volna.
Veszélyes játék ez, ugyanis a bennünk lévő - sokszor alaptalan - bizonytalanság képes tönkretenni az egyébként remekül működő dolgokat is. Ugyanis rossz szokás, mégis sokszor a bennünk lévő kétségeket kivetítjük a másik személyre. Ezzel pedig mintha csak olajat öntenénk a tűzre. És bár nem egy szándékos magatartásforma ez, mégis kártékony.
Mit tehetünk ez ellen?
Először is érdemes a dolgokat mindig kívülről nézni. Ugyanis a valódiságot legtöbbször csak a megfelelő távolságból látjuk reálisan. Ezen kívül érdemes gondolkodni higgadt fejjel, mielőtt valami butaságot tennénk vagy mondanánk. És ami a legfontosabb, emlékeztetnünk kell önmagunkat arra, hogy a jelenlegi helyzet nem a múltunkban tapasztalt rossz. Az a személy, aki most előttünk áll, nem az a személy, akiben csalódtunk.
Muszáj megadnunk az esélyt magunknak a boldogságra, és ez csak akkor lehetséges, ha képesek vagyunk a bennünk lévő bizonytalanságból erőt kovácsolni és áttranszformálni a kétségeinket hitté.
Mert mi a legrosszabb, ami történhet? Maximum elbotlunk. Na és? Majd újra felállunk!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez