Kétféle házasság létezik
Ahogy manapság szétnézek a körülöttem élő párok között, folyton ugyanazt állapítom meg. Sokféleképpen lehet ugyan osztályozni a házasságokat, de ha a két fél együttműködését és sikerét anyagi szempontból figyelem, mindig ugyanarra jutok. Az ember pénzteremtő képessége nemcsak azon múlik, hogy éppen könnyű vagy nehéz idők járnak nagy általánosságban, vagy hogy “jó” állása van-e. Sokkal inkább az emberi tényezők és a megfelelő férfi-nő felállás befolyásolják a közösen megteremtett pénz mennyiségét.
Úgy látom, a házasságok anyagi helyzete leginkább azon múlik, hogy a két fél mennyire érzi magát összetartozónak. Ha úgy érzik és gondolják, hogy közös életet építenek, közös célok felé tartanak, amiért mindketten hajlandóak áldozatokat hozni, akkor sikeresek lesznek. Ha mindketten képesek az esetleges személyes sérelmeiket félretéve döntéshelyzetben a közös célok megvalósítása mellett dönteni, haladni fog a házasság. Persze a kérdésnek van másik oldala is.
Abban a házasságban, ahol mindketten fix fizetésért dolgoznak, napi nyolc (vagy több) órát, a családi kassza nemigen fog megtelni. Ám ha a feleség, csak hobbiból dolgozik, bármit, amit épp kedve van csinálni, kellemes időbeosztásban, csupán napi négy órában, és az ideje többi részét azzal tölti, hogy biztos otthont teremtsen a családjának, s a feladata leginkább abban mutatkozik meg, hogy a férjét támogatja, hisz benne, akkor ott a férj szárnyakat kap, bele mer vágni új dolgokba, s idővel egyre több és több pénzt keres. Természetesen ez is csak akkor működik, ha kölcsönös a tisztelet és a megbecsülés a két ember között, ha mindketten magukénak tarthatják a sikert, nem sajátítja ki magának az egyik fél a munka után learatott elismerést, mondván a másik csak a hátteret teremti meg, az meg nem is sok.
Ha az elért sikerek után a két ember egyazon lendülettel tud dolgozni a további sikerekért, mert megkapják egymástól a megfelelő elismerést, akkor mindketten elégedettek lesznek és boldogan dolgoznak tovább a közös jövőért. Ha folyamatosan, felváltva emelni tudják egymás energiaszintjét, támogatják és tanítják egymást, motiváltak maradnak az együttműködésben. Nem szűnik meg a közös nevező, sőt, a család egyre fontosabb és meghatározóbb szerepet tölt be mindegyikük életében. Ha pedig a sikerek után mégis úgy alakul, hogy elfárad a kapcsolat, és már másra vágynak, akkor is tisztességesen el tudnak számolni egymással, nem bántják egymást, sértettség nélkül tudnak tovább lépni, s megadják az újrakezdés lehetőségét, a legjobbakat kívánva egymásnak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez