Kémiai hámlasztás otthon
A kémiai hámlasztók olyan anyagok, amiket ha kipróbálsz, soha többé nem akarsz majd lemondani róluk! Jelenleg ugyan még nem olyan elterjedt, mint a hagyományos fizikai bőrradír, ám folyamatosan nyomja előre magát a szépségiparban, nem véletlenül – jelenleg ez a tudomány által ismert leghatékonyabb fegyver a problémás bőr ellen: Legyen szó pattanásos, mitesszeres, rosaceás, pigmentfoltos, vagy csupán fakó, élettelen bőrről. A babapopsi bőr már nem álom többé – mi több, már egy használat után tapasztalhatod.
A kémiai hámlasztók tulajdonképpen savakat jelölnek. Két nagyobb csoportra oszthatjuk őket: Az AHA hámlasztók (alpha-hidroxy-acid) vízben oldódó savakat tartalmaznak, ilyen a tejsav, a glikolsav, de a gyümölcssavak is ide tartoznak. Többek között ez az oka annak, hogy rengeteg arcpakolásban találhatsz gyümölcs kivonatot, vagy gyümölcslevet.
A BHA hámlasztók beta-hidroxy-acidot tartalmaznak, vagyis szalicilsavat. Ez egy zsírban oldódó sav, tehát másképp fejti ki a hatását, mint AHA társai.
Mindkét hámlasztási mód hatékony, ha megtalálod a számodra megfelelőt. Hogy AHA vagy BHA hámlasztót használsz, az függ a bőrtípusodtól, illetve attól, hogy milyen problémákra szeretnéd használni. Általánosságban mondhatjuk, hogy a kombinált és megfelelő mértékű használat hosszú távon képes teljesen átalakítani a bőröd szerkezetét.
Mit válasszak?
Az AHA hámlasztók vízben oldódó savak, ez azt jelenti, hogy a bőr felszínén fejti ki a hatását. Hasonló elven működik, mint a hagyományos fizikai bőrradír, annyi különbséggel, hogy sokkal hatékonyabban és egyenletesebben fejti ki a hatását. Neked javasolt, ha:
- Heges az arcod – ez lehet pattanások után maradt nyom, egy régebbi vágás, műtéti heg, sebhely, vagy csupán pigmenthiányos terület, ahol eltér a bőröd színe.
- Ha nagynak és nyitottnak ítéled meg a pórusaidat – vannak kozmetikumok, amelyek pórusösszehúzó hatással bírnak, ám fontos megjegyezni, hogy ez csak optikai tuning, a valódi problémát nem szünteti meg. A tág pórusok akkor alakulnak ki, amikor az elhalt hámsejtek nem tudnak távozni a bőrfelszínről, így lerakódnak a pórusok köré, ezáltal a pórusok tágnak tűnnek és jól láthatóak. Az AHA hámlasztás gyakorlatilag „lereszeli” a felső bőrréteget, így a pórusok is kisebbek lesznek – és nem csak optikailag!
- Ha 10 százalék feletti koncentrációban alkalmazod az AHA hámlasztót, akkor a ráncok megelőzésében/kezelésében is segít, hiszen serkenti a kollagéntermelést.
- Ha fakó, egyenetlen a bőröd – mivel kémiai bőrradírként működik, eltávolítja az arcon maradt elhalt hámsejteket, így előbújik a szép, friss, új bőr – babapopsibőr pipa!
A BHA hámlasztók zsírban oldódó savak, ami annyit tesz, hogy a pórusok belsejébe hatolnak a molekulák, és innen kifelé történik a hámlasztás. A szuper az benne, hogy a neve ellenére (sav) 1-2 százalékos koncentrációban nagyon bőrkímélő, így ha rosaceás a bőröd, vagy érzékeny, akkor is bátran használhatod. Neked javasolt, ha:
- Ha érzékeny a bőröd – a szalicilsav gyulladáscsökkentő hatással bír.
- Ha pattanásos, mitesszeres a bőröd – mivel a BHA hámlasztók a bőr mélyebb rétegeiben hatnak, ezért hatékony fegyver a bőrproblémák ellen.
- Szabályozza a faggyútermelést, így rendszeres használatával kikerülhető a homlok fényes csillogása és a fokozott zsírosodás – próbáld ki, ha zsíros, vagy kombinált az arcbőröd.
Hogy melyik hámlasztó a hatékonyabb számodra, az egyéntől függ. Mielőtt otthoni hámlasztásba kezdenél, állapítsd meg pontosan a bőrtípusodat, vagy kérd ki a kozmetikusod tanácsát. A két módszert kombinálhatod is, ha szükséges. Ügyelj arra, hogy mindig rendeltetésszerűen használd a termékeket – AHA hámlasztóból max. 10 százalékos koncentrátumot vásárolj, míg a BHA hámlasztóból maximum 2 százalékos tartalommal dolgozz. Akár minden nap használhatod a hámlasztókat, de fokozatosan szoktasd hozzá a bőrödet, és folyamatosan figyelj az eredményt.
Előre szólok, érdemes lesz előtte-utána fotót is készítened, mert az eredmény valóban látványos.
Szirovicza Kinga
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez