Karma - amit sokan félreértelmeznek, mégis működik
Az élet nem mindig fair. Ezt mindenki tudja. De azt már kevesebben, hogy nem mindig kell visszabántani a másikat, hogy nem kell lealacsonyodnunk annak a szintjére, aki belénk rúgott. Nem érdemes bemocskolni a lelkünket, inkább adjuk át ezt a feladatot a karmának.
Hiszek abban, hogy kiegyenlítettek a dolgok. Vagy, ha jelenleg nem is, egyszer majd azok lesznek. Hogy egyszer csak be kell, hogy álljon az egyensúly mindenkinek az életében, még ha csak pár percre is. Lehet, hogy gyerekes, de hiszek abban, hogy jó tett helyében jót várj, hogy egyszer minden, amit teszünk, visszaáramlik hozzánk valamilyen formában. De hogy miben hiszek még?
#1. Hogy tudni kell visszalépni
Sokszor gondolkodás nélkül cselekszünk, ezzel fájdalmat okozva a másiknak. De tudnunk kell kilépni az ördögi adok-kapokból, tudnunk kell lehámozni a lila ködöt az agyunkról, és nem indulatból cselekedni.
#2. A bosszú nem olyan édes, mint gondolnád
Nem mész vele túl sokra, ha próbáltad, akkor pontosan tisztában vagy ezzel. A fájdalmat úgyis te viseled, az pedig nem teszi kevesebbé, ha kirúgod a másik alól a széket, tehát inkább arra fókuszálj, hogy jobban legyél, ne pedig a gyerekes bosszúra.
#3. A dráma csak fokozódik, ha nem szállsz ki belőle
Nyilván remek ötletnek tűnik a bosszúhadjárat egy-egy esetben, de ez legalább ennyire fárasztó is. Ráadásképp a negatív események csak egymásra gördülnek, és a matekkal ellentétben itt két negatív nem egy pozitívval egyenlő.
#4. A karma mindenkit utolér
Minek kergetnél egy olyan embert, akit előbb utóbb úgyis utolér a sorsa? Teljesen feleslegesen fárasztod magad.
#5. Mindenki saját magáért felelős
Ne verd magad „karmatikus” tartozásokba, hiszen neked is vissza kell fizetned annak az árát, ha rosszat teszel mással.
#6. Több vagy ennél
Ide jön az egyik kedvenc idézetem, ami szerint „ne vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.” Teljesen jogos, nem?
#7. Minek lennél megkeseredett?
Ha valaki negatív cselekedete olyan szinten befolyásolja a te reakciódat, hogy azzal keserűvé tesz téged, akkor ő nyert. Ne hagyd, hogy olyan emberré akarjanak változtatni, aki sosem szeretnél lenni.
Az erő abból ered, hogy tisztában vagy önmagaddal és csak olyan lépéseket szeretnél tenni, amik segítenek, hogy fejlődj, ne pedig lealacsonyodj. Ezért is hagyd inkább a karmára a piszkos munkát és tudd: vannak olyan helyzetek, amiket jobb reakció nélkül hagyni.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez