7 tipikus karácsonyi baki
Még a mesékben sem megy simán minden szenteste, miért lenne a valóságban ez másképpen?
A karácsonyi készülődés már december elején elkezdődik. A gyermekek izgatottan várják a karácsonyt. Rengeteg a meglepetés, a készülődés, a finomabbnál finomabb sütemények és forró italok illata. Szívesen díszítgetjük ilyenkor az otthonunkat, próbáljuk kitalálni a kívánságokat, vajon mire vágynak a szeretteink. A készülődésekbe bevonjuk a gyermekeinket is.A gyertyafénnyel, meleg, illatokkal teli lakásban mindenkinek jólesik együtt készülődni az ünnepekre. Készítünk képeslapokat a rokonainknak, dekorációkat a házba és a karácsonyfára.
Az adventi koszorún hamarosan mind a négy gyertya ég, a ház ablakait is szorgosan kidíszítjük. Készülnek a szép karácsonyfa díszek, egész decemberben a házakban gyertyák égnek. Sütünk mézeskalácsokat, készítünk forró puncsot. Hogy ne csak a házunk, de a kertünk is karácsonyi díszbe öltözzön, égősorral díszítjük a fenyőket és a korlátokat. Karácsony a szeretet és a békesség ünnepe, amikor együtt lehetünk a szeretteinkkel a meseszép karácsonyfa alatt és vidáman énekelhetjük a karácsonyi énekeket. Mint minden alkalomnál, úgy karácsonykor is hibákat véthetünk. A bakikat pedig nekünk kell helyrehozni. Mivel csak magunkra számíthatunk, ezért nézzük, hogy melyek a leggyakoribb bakik ilyenkor.
1. A karácsonyfa feldíszítése az egyik legfontosabb feladatunk, szeretjük szépen feldíszíteni. Még most nézzük meg, hogy milyen díszeink vannak, mert különben biztos, hogy az utolsó pillanatban derül ki, hogy semmi sem passzol semmihez. Ha hiányzik egy dísz a kollekciónkból, akkor még meg tudjuk vásárolni.
2. Az égőket se szenteste próbáljuk ki, mert biztos, hogy kiderül, hogy nem ég, és akkor már hiába rohanunk az üzletekbe, mert valószínűleg nem olyan égőt árulnak, mint amilyet mi szeretnénk, s még az is előfordulhat, hogy a boltok már zárva lesznek, mire a díszítést elkezdjük.
3. Megrázó élmény, amikor a szépen beállított fa egyszer csak eldől. Annak érdekében, hogy ez ne történjen meg, vegyünk jó minőségű fenyőtalpat, két oldalt, damillal rögzítsük a fát.
4. Csak pont akkor rontjuk el az ételt, amikor egy fontos alkalomra főztünk. Ennek nagyon egyszerű oka van, egyszerűen túl jók próbálunk lenni, és olyan menüt szeretnénk készíteni, amit még gyakorolnunk kellene… Hogy ilyen problémánk ne legyen szenteste, inkább főzzünk olyan ételeket, amiket már számtalanszor készítettünk, vagy még jóval karácsony előtt gyakoroljuk be az új fogásokat, amiket majd az ünnepi asztalra szánunk.
5. Előfordul, hogy hiába minden igyekezet, akkor is elégetjük a pulykát. Ilyenkor ne mérgelődjünk, hanem legyen egy következő tervünk arra, hogy hogyan menthetjük meg az adott ételt. Az elégetett húst szeleteljük fel, vagy készítsünk hozzá mártást, ha túlságosan szárazra sikerült. Ha azonban a desszertet égettük meg, akkor azt se dobjuk ki, hanem próbáljuk megmenteni.
6. Amíg a szeretteinknek kell ajándékot venni, addig nincs probléma, viszont biztos, hogy egy olyan emberke is ajándékot fog a kezünkbe nyomni, akitől nem is számítottunk rá, mert nem állunk közel egymáshoz. Ezt a helyzetet úgy tudjuk a legjobban megmenteni, ha felkészülünk egy-egy ilyen esetre. Vásárolunk néhány doboz bonbont, vagy pezsgőt, ami semleges ajándék és azzal viszonozhatjuk az illető kedvességét.
7. A lehető legrosszabb, ami történhet, hogy a sürgősségi osztályon kell töltenünk a szeretteinkkel a szentestét. Természetesen vannak dolgok, amiket nem lehet megelőzni, de azt megtehetjük, hogy nem kísértjük feleslegesen a sorsot. A jeges úton ne biciklizzünk szenteste reggelén a kisközértbe a kalácsért, ne gurulós székről díszítsünk fát, és ne 220 voltra rákötve próbáljuk ki, hogy működik-e az égősor, ha két drótot összeérintünk.
Meghitt, örömteli készülődést, áldott ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez