Iskolakezdés: könyvcsomagolási tippek
Már jócskán az augusztusban járunk, mindenki postaládája megtelt a különböző akciós újságokkal, amelyekben írószereket, iskolatáskákat és megannyi, az iskolakezdéshez szükséges eszközt hirdetnek. Ilyenkor jön általában az első kétségbeesés: mit, miből, mennyit vegyünk. Éppen ezért arra gondoltunk, hogy egy kevésbé stresszes tevékenységet helyezünk középpontba, mégpedig a csomagolást.
Csomagolási tippekért kattints képgalériánkra!
A legtöbben ma is az egyszerű átlátszó borítást vagy az előre gyártott csomagolópapírok valamelyikét választják erre a feladatra. Körbenéztünk, hogy milyen egyéb lehetőségeink vannak arra, hogy egyedivé tegyük a könyveket és munkafüzeteket, és nem utolsósorban, a gyerkőc kedvét is meghozzuk egy kicsit a szeptemberi kezdéshez.
Az egyszerű barna vagy sima papírcsomagolás és különböző változatai
1.Ragasszunk rá matricá(ka)t vagy előre nyomtatott fényképe(ke)t, és a biztonság kedvéért fedjük még be átlátszó borítással is: a kedvenc mesefigurák, szuperhősök, állatok mintája barátságosabbá teszi még a legzordabb fizika tankönyvet is. Sokkal olcsóbban megússzuk, mintha méregdrága csomagolópapírt vagy előre nyomott füzeteket vásárolnánk.
2.Nyomdázzunk rá. Lehet, hogy a nyomda már nem olyan divatos, mint korábban, de nagyon mutatós tud lenni. Ha nincs otthon, akkor egy félbevágott krumpli segítségével is dolgozhatunk. Csak véssük a krumpliba a kívánt betűt – tehetségesebbek formát – mártsuk festékbe, majd nyomjuk a papírra. Ezt érdemes még a becsomagolás előtt megtenni, hogy ne kenjük vagy áztassuk át az új köteteket. Így akár a könyv témájával (földrajz, matematika), akár egyéb „üzenetekkel” is felöltöztethetjük az egyszerű barna csomagolóanyagot. De használhatunk tulajdonképpen bármit, amivel ügyesen festéket tudunk vinni rá: gumit, követ, fadarabra keresztezett fonalat… És nyomás helyett festhetünk/festhetnek a gyerekek is a papírra.
3.Borítsuk színbe és mintába: színes papírokból rétegezzünk egymásra formát (pl. szívet vagy négyzetet), ragasszuk össze és mehet a barna felület tetejére. A kép alapján egyértelművé válik, hogy hogyan gondoljuk.
4.Hahó táblafesték! Igen, erre is jó. A könyv fedőlapjára kerüljön egy nagyobb felületet, amit átkenünk vele. Érdemes ezt is korábban elkészíteni, és csak aztán felhasználni.
5.Pöttyözzük be! Festék és radírvégű ceruza kell hozzá. A radírt belenyomjuk a festékbe, majd a papírra. Mókás, egyszerű mintát kapunk vele. Elsősorban kislányoknak ajánljuk.
Csomagolópapír másképpen
1.Kombináljuk a jól hasznosítható barna papírcsomagolással. A könyv gerincétől hagyjuk néhány centimétert és úgy ragasszunk rá mutatós mintás csomagolóanyagot. Vagy éppen fordítva. A szabadon hagyott részre akár írhatunk is.
2.Használjunk többfélét! Nemcsak az öltözködésben megengedett a minták és színek keverése, hanem itt is. Ha árnyalatban nem akarunk eltérni, akkor kombináljunk egyszínű és azzal harmonizáló árnyalatú mintás papírt. Bátrabbaknak határ a csillagos ég. Persze azért gondoljunk arra is a művek megalkotása közben, hogy a használat miatt nem sokáig maradnak majd olyan szépek, mint amikor végeztünk velük.
Hasznosítsunk újra maradék anyagokat!
Ezt a tippet elsősorban füzetek borítására ajánljuk, és csak abban az esetben könyvekre, ha tudjuk, hogy örökre a miénk marad, és nem fogja kisebb tesó sem használni, akinek nem biztos, hogy tetszene. Megunt farmer zsebes része, a varrásból visszamaradt valamilyen vastagabb bordázott anyag, vagy (ha nagyon lelkesek vagyunk) egy horgolt borítás nagyon mutatós tud lenni. Ha még zsebet is hagyunk rá, akkor a ceruzáknak, tollaknak is lesz helye.
Kónya Mónika
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez