Inzulinrezisztencia étrend: a 160 gramm ALAPÚ szénhidrátdiéta
Ön is találkozhatott már hasonló vélekedéssel: csak az nem tud lefogyni, aki nem akar! Ha teherbe akar esni, először fogyjon le! Biztos nem inzulinrezisztenciás, az a túlsúlyos emberek betegsége!
Amint a fogyási képtelenség hátterében leggyakrabban az inzulinrezisztencia és - kéz a kézben járó édestestvére - a pajzsmirigy alulműködés állnak, úgy egyre több a sovány, hízásra képtelen inzulinrezisztenciás ember is. Ön bármelyik csoportba is tartozzon, a kezelés alappillére a 160 gramm ALAPÚ szénhidrát étrend.
Hogyan lehet, hogy a túlsúlyos és a sovány inzulinrezisztenciás ugyanazt kapja enni? Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Az emberi test működésének alapszabályai miatt vannak étrendi alapelvek, melyeket mindkét csoportnak tartania kell. Ezek: a napi szénhidrát gramm bevitel (100g-tól 220g-ig) korlátozása, a 3 óránkénti étkezés, a lassú / gyors felszívódású szénhidrátok étkezésekhez kötött fogyasztása és az adott étkezésen belüli arányának megtartása.
Ha Ön az egészségét több évtizedre előre megtervező, egészségtudatos ember, akkor ez az étrend ABC-je. Amíg ezt nem tudja, és nem tartja, addig esélye sincs újra minőségi életet élni. Ezt az étrendi alapot általában személyre is kell szabni, hiszen egyre terjed az egyéni érzékenység, az ételintoleranciák, zsírmájra való hajlam, társuló autoimmun betegég miatt a diéta módosításának, szigorításának szükségessége.
Legyen tájékozott a betegségében, képezze magát, mert a személyes felelősségvállalás, mint döntés és a komplex életmódváltás, mint gyakorlat a gyógyulás útja. Az inzulinrezisztencia étrendről itt olvashat részletesen: komplex inzulinrezisztencia étrend
az „Inzulinrezisztencia kezelése másképpen” Gyakorló Kurzus oktatója
Youtube: http://drbenkoeva.hu/megjelenesek
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez