Így ugorhatod meg a small talk-ot - avagy trükkök, amelyek feldobják a csevegést
Bár egyesek számára könnyűnek tűnik a small talk, vannak emberek, akiknek rendkívül nehéz az ilyesfajta párbeszéd. Ők azok, akik szívesebben folytatnak mélyebb beszélgetéseket másokkal elgondolkodtató, érdekes témákról. De az életben nem mindig adódik úgy, hogy egyből egy izgalmas csevegésbe kezdj. Mit is lehet tenni annak érdekében, hogy mégis működjön a kommunikáció?
Kérdezd őket magukról
Ez lehet az egyik legjobb módja annak, hogy megtaláld a hangot valakivel, különösen, ha a small talk nem az erősséged. Mindenki szeret magáról beszélni. Amint lehetőséget teremtesz nekik, hogy elmondják az általuk legérdekesebb sztorikat saját magukról, örömmel veszik majd a beszélgetést. Ha valakit az életéről kérdezünk az mindig egy jó kezdés egy tartalmasabb beszélgetéshez.
Tükrözd a másikat
Ez a különleges technika segít abban, hogy azonos hullámhosszra kerülhess azzal a személlyel, akivel beszélgetni próbálsz. Emellett viselkedésük utánzása egy csipetnyi hitelességet és rokonszenvességet is kölcsönöz. Csak figyelj arra, hogy ne tűnjön úgy, mintha túl direkt lenne.
Tanuld meg a megfelelő kérdéseket feltenni.
A kérdéseknek megvan az az ereje, hogy megragadják az embereket. A kérdőjel automatikusan érzékelteti velünk, hogy ezzel még nem ér véget a beszélgetés. Ezért minél több kérdést teszel fel, annál jobban fog érdeklődni a másik fél is a beszélgetésben. Ahogy már említettük, mindenki szeret magáról beszélni, ezért érdemes lehet ezzel kezdeni.
Lehetőleg kerüld a pletykálkodást .
Amikor másokkal beszélgetsz, ne felejts el pozitív hozzáállást mutatni. Ha belemész a pletykálkodásba, akkor nagy nagy valószínűséggel rossz fényt vetsz magadra. Végtére is, soha nem ismered teljesen mások történetét, így ha bántó pletykákat terjesztesz másokról, azzal magad alatt vágod a fát. Mutass inkább pozitív gondolkodásmódot és attitűdöt. Ezzel bizalmat keltesz másokban, kételyek helyett,
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez