Így NE telefonálj
A mobiltelefonok berobbanásával még csak félig, az okoskészülékekkel viszont teljesen elszaladt a ló. Senkit nem érdekel, hogy hol telefonál, hogyan teszi és hogy ez mondjuk a környezetét egyáltalán nem érdekli.
Az alapvetően minden olyan helyen lehalkítva kellene telefonodat magadnál tartani, ami közintézmény, még a tömegközlekedési eszközökön is amennyiben nem indokolja az alapzaj az ellenkezőjét.
Ha kénytelen vagy tömegközlekedésen telefonálni, igyekezz úgy intézni, hogy ez másokat ne zavarjon. Nem feltétlenül akarja senki végighallgatni a beszélgetésed. Ezért ne beszélj fennhangon, ne személyeskedj és a saját érdekedben ne mesélj titkokat el, hiszen nem tudhatod, hogy kik tartózkodnak a környezetedben esetleg valaki takarásában.
Ahol kontaktust kell teremtened valakivel, köszönni vagy beszélni, ott ne telefonálj. Ilyen például a pénztárnál történő fizetésnél szintén nem illik telefonálni, hiszen eleve köszönsz a kasszásnak, vagy ha nincs eladó, akkor még mindig lehet kérdésed, kérhetsz segítséget, amit telefonnal a füleden nem csak nehéz, de roppant kellemetlen annak, aki a munkáját végezné és hátráltatod, mert nem tud kommunikálni veled.
Moziban, kórházban, színházban lehalkított állapotban lehet nálad a telefon és ne vedd fel a nézőtéren, hanem egy félreeső helyen a termen kívül intézd el hívásod.
Csak közeli ismerősöket, barátokat hívj reggel kilenc előtt vagy este kilenc után. Fölösleges, nem sürgős információval, kérdéssel, nem feltétlenül kell telefonálnod. Vasárnap ne telefonálj, kivéve, ha ez egy megszokott dolog azzal a személlyel, akit hívsz.
Társaságban mindig kérj elnézést, ha felveszed a telefonod, hiszen ezzel félbeszakítod az interakciót, ez olyan, mintha belevágnál a másik szavába.
A mobiltelefon nagyon hasznos dolog, de az embertársainkat is figyelembe kell vennünk, hiszen a telefonunk csak tárgy, nem lehet fontosabb. nem zavarhatjuk és vehetjük semmibe őket, mert mi telefonálunk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez