Honnan tudhatod azt, hogy megbízhatsz valakiben?
Ha megengeded magadnak a sebezhetőséget az egyet jelent azzal is, hogy fogékonnyá válsz az érzelmi sérülésekre. Ugyanez történik akkor, amikor valakinek bizalmat szavazol. De akkor mégis miért tesszük ezt? Miért bízunk sokszor vakon másokban? A válasz pofon egyszerű: azért, mert emberek vagyunk.
Ha nekünk, embereknek, egyedül kellene boldogulnunk ebben a világban, és minden titkunkat, minden érzésünket magunkban kellene tartanunk, akkor valószínűleg szétrobbannánk. Elveszítenénk a józan eszünket, mert nem lenne senki, aki mellettünk állna, amikor minden szétesik körülöttünk. Tehát mondjuk ki, szükségünk van másokra. Szükségünk van arra, hogy kapcsolatokat alakítsunk ki, hogy őszinte, és szilárd alapot építsünk ki, amiben a bizalom is magától értetődő.
De honnan tudod, hogy valójában kik azok az emberek, akikben megbízhatsz?
Amit fontos már az elején leszögeznünk az az, hogy azok az emberek, akiknek megszavazzuk a bizalmat, nem biztos, hogy életünk végéig mellettünk lesznek. Nem tudjuk előre, hogy állandó vagy ideiglenes szereplők lesznek-e, és ezzel nincs is semmi baj. Ahogyan az élet része a természetes szelektálódás. Sokszor nehezen tudjuk azt feldolgozni, hogy valaki, akiben megbíztunk, egyszer csak eltűnik az életünkből. Vagy azt, ha valaki mégis visszaél a neki megadott bizalommal.
Ugyanakkor fontos tudnunk, hogy ez az élet tanulási folyamatának a része. Pofon egyszerű arra is a válasz, hogy hogyan dönthetjük el, hogy ki az, akiben megbízhatunk-e...Azok az emberek, akik érdemesek a bizalomra, tettekkel bizonyítják ezt be. A szavak mindig csak szavak maradnak, de a tettek beszédesebbek. Ha valaki valóban mellettünk áll, az érdemes arra, hogy jobban beengedjük őt az életünkbe.
Bíznunk kell! Mert bizalom nélkül egyetlen emberi kapcsolat sem lehet valódi.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez