Hogyan védd meg gyermeked?
Tegnapi cikkünk kapcsán az - elrabolva, te mennyire figyelsz gyermekedre- megkerestük az országos Gyermekvédelmi Liga elnökét, Matusek Zsuzsannát, aki készséggel állt rendelkezésünkre. Kíváncsiak voltunk, hazai viszonylatban milyen statisztikák vannak az eltűnt gyermekekről, illetve mit javasol, hogyan tudnánk mi szülők óvatosabbak és figyelmesebbek lenni, hogy ne fordulhasson elő hasonló helyzet a családunkban.
Jelenleg ma Magyarországon hány eltűnt gyermekről van tudomásuk?
A videóban látható szülői felügyelet elég elkeserítő. Mit javasolna a szülőknek, mire figyeljenek jobban?
Soha, hangsúlyozom, soha ne hagyjuk a kicsit egyedül!
Régen kisgyermekként a szüleink még bátran minket küldtek el a sarki közértbe is bevásárolni, ma már óvatosabbnak kell lennünk? Mennyiben változott a világ az elmúlt 10 évben, ha a gyermekeltűnéseket tekintjük?
Milyen javaslatai vannak a szülők számára?
Nem szabad a gyermeket felügyelet nélkül hagyni. Ha nem zárt a játszótér ahová mennek a gyerekkel, akkor mindig szemmel kell tartani. Nem szabad olvasni vagy hosszasan beszélgetni elfordulva. Akik ártani akarnak a gyermeknek, pontosan ezeket a pillanatokat várják-keresik. Még, ha zárt is a játszótér, akkor is előfordulhat, hogy a gyermek indul felfedező útra, ha nyitva marad a bejárat. Az is jó és nagy segítség lehet, ha nem csak a saját kicsikre, hanem más gyermekre is figyelnek. Ha látják, hogy egy gyerek egyedül őgyeleg, vagy nem hozzá illő felnőttel beszélget, meg kell kérdezni, hova tartozik és, hogy segíthetnek-e. Ha zsúfolt helyre mennek, célszerű a gyereken pl. egy karszalagon, vagy nyakba akasztós medálon feltüntetni a szülő telefonszámát. Hasznosak lehetnek a pl. karra csatolható gyermekfigyelő szerkentyűk. Ezek jeleznek a szülőnél található vevőkészüléken, ha a gyerek egy bizonyos távolságot elér.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez