Hogyan ne sárkányosodjunk el?
Soma Mamagésa ismét remekül láttatja világunkat, laposodásainkat, hevüléseinket, és illúzióinkat.
Természetesen a férfiaknak is ajánlva, a megszokott könnyed, ám nagyon is mély stílusban olvashatjuk Soma előadásainak leírt változatát. Hogy miképpen is jelenik meg a Maslow-piramis, vagy éppen miből is ismerjük fel, ha egy kapcsolat ellaposodik, vagy mi a trükk, hogy ne legyen senkiből sárkány, megtudhatjuk, ha figyelmesen tanulmányozzuk a kötetet. Ugyan a megoldásokat jól ismerjük a korábbi művekből, mégis izgalmas, amikor egy egészen más történetre is ugyanaz a gyógyír.
Az energia, az önismeret, az autonómia, és az a lélegzet, amit a másiknak hagyunk, mind-mind fontos tényező, hogy boldogok legyünk, és hogy valahogyan kiutat találjunk, abból a szorongásból, amely egyszerre kór és kortünet, mégis kellő szorgalommal, és kitartó céltudatossággal magunk mögött hagyható.
Hogy mikor leszünk felnőttek (nem, egyáltalán nem olyan korán, mint sejtjük), hogy mit tudunk megadni a másiknak, legyen szó egy apró figyelmességről, vagy éppen a párunknak adott szabadságból eredeztethető jó érzésről, mind-mind megtudhatjuk Soma Mamagésa előadásaiból.
A hangnem természetesen a megszokott közvetlen és szeretetteljes, éppen olyan, mint amikor a színpadon halljuk Somát, mert ezen sorok írójának emlékeiben ugyanúgy elevenen élnek a Tilos az Á, vagy éppen a Fekete Lyuk-béli koncertek, és így bátran állíthatja, hogy ahogyan a jazz, úgy ezen kötet is táplálék mindazoknak, aki minőségi vevőként működnek.
Tanulni sohasem késő, ahogyan felnőni sem sikerül sokaknak túl korán.
És kellemesebb boldogan élni, mint a sárkányosodást választani!
:)
Bokros László
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez