Hogyan lehet kezelni a konfrontációtól való félelmet?
Talán nem kell mindennel szembenézni, de néhány dologgal igen. A konfrontációtól való félelem egészségtelen helyzetekben tarthat téged és megakadályozhatja az érzelmi és mentális fejlődésedet is. A konfrontációtól való félelem eredhet az önmagunktól való félelemből vagy a szóban forgó személytől való félelemből. Még az is előfordulhat, hogy bizonytalanok vagyunk a helyzetben vagy abban, hogy érdemes-e konfrontálódnunk.
Elkerülő magatartás
Elkerülöd azokat a helyzeteket, ahol ki kellene állnod magadért? Az elkerülő magatartás egy hatalmas vörös zászló, amely csak arra világít rá, hogy félsz a konfrontációtól. Ezzel azonban megengeded másoknak, hogy ne tiszteljenek, és hogy gyakorlatilag azt csináljanak veled, amit akarnak. Amikor félsz a konfrontációtól, nem csak bizonyos helyzeteket fogsz elkerülni, hanem elkezded elkerülni azt is, hogy azokkal az emberekkel érintkezz, ami egy ideig még működhet is, de mit csinálsz akkor, ha mondjuk egy munkahelyen dolgoztok stb?
Folyamatos szorongás
Általában azok az emberek, akik félnek a konfrontációtól, szoronganak is. Ezzel pedig sajnos jó úton vannak a komoly szorongásos zavarok felé. Azokban az emberekben, akik nem hajlandók szembesülni olyan helyzetekkel az életükben, amelyekkel foglalkozni kellene, szorongásos érzések támadnak. Valójában az alapértelmezett érzelmeik szorongással vannak körülvéve. Ha az idő nagy részében szorongsz, akkor könnyen lehet, hogy ez mind emiatt van. Muszáj önvizsgálatot tartanod.
Mentális és egészségügyi problémák jelentkeznek
Tudtad, hogy a túl sok belső elnyomás, a mérgező cselekedetekkel való szembenézés vagy a fontos problémákkal való szembenézés elmulasztása hatással lehet az egészségedre?
Ha furcsa egészségügyi problémákat tapasztalsz , annak az is lehet az oka, hogy nem kezeled megfelelően a nehéz helyzeteket. Az egészségtelen helyzetek kordában tartása akár hosszú távú betegségeket vagy érzelmi károsodásokat is okozhatnak.
Na de mit is lehet tenni ezek ellen?
Ismerd fel a „előrevivő” tulajdonságokat
Semmit sem lehet megváltoztatni, amíg nem ismered fel, hogy min kellene változtatni. Ha úgy látod, hogy túl sokszor hagyod másoknak, hogy kihasználjanak, akkor ideje nekikezdeni egy részletes önelemzésnek.
Bár bizonyos körülmények között nem árt csendben maradni, ez nem mindig a legjobb lépés. Ha fizikailag és érzelmileg is hatással vannak rád a dolgok, akkor szenvedni fogsz attól, ha nem hallatod a hangodat.
Légy határozott a saját érzéseiddel kapcsolatban
Ahelyett, hogy szembesítenél valakit azzal, hogy „ Te ezt csinálod, vagy azt csinálod ”, magaddal kapcsolatos kijelentéseket tegyél. Például, ha a valaki miatt kényelmetlenül érzed magad, próbáld meg ezt mondani:
"Nem érzem jól magam, amikor ilyen dolgokat mondasz vagy amikor teszel bizonyos dolgokat."
Ha soha nem szólalsz meg önmagad védelmében, akkor a toxikus érzés soha nem fog változni. Mondd el másoknak, hogy mit érzel valójában, a félelmeid ellenére.
Vezess naplót
Ha félsz szembeszállni valakivel, vess naplót azzal kapcsolatban, hogyan lehetne jobb az életed, ha mégis belemennél egy konfrontációba az adott illetővel.
Írd össze mindazt, amit elmondanál, majd pedig készíts egy pro és kontra listát, hogy mi szól ellene valamint mellette. Ez sokat segíthet ahhoz, hogy idővel ténylegesen ki tudd kommunikálni az érzéseidet, gondolataidat.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez