Hogyan kerülheted el a boldogtalanságot?
A boldogtalanság állapotához sokszor mi is hozzájárulunk magunkkal szemben, észrevétlenül. Mostani cikkünkben bemutatjuk, hogy mely szokások azok, amelyeket érdemes elengedni ahhoz, hogy egy jobb lelkiállapotot érhessünk el.
A boldogtalan emberek felnagyítják a problémákat
Sokszor egy apró rossz dolog is elég ahhoz, hogy egy pesszimista ember hatalmas problémát generáljon belőle. Azonban érdemes mindig kívülről szemlélni az adott helyzetet és máris észre fogjuk venni, hogy a dolog nem is áll olyan rosszul, mint ahogyan azt elsőre gondoltuk. Ezzel sokat tudunk segíteni önmagunkon.
Haragtartás
Bármennyire is nem gondoljuk, azzal, ha haragtartóak vagyunk, sokkal többet ártunk saját magunknak, mint a másiknak. Az emberek meggondolatlanok, hibáznak és sok hülyeséget követnek el, azonban nekünk nincs dolgunk ezzel. A haragtartás egyike azon hasztalan dolgoknak, mely túl sok energiát vesz el belőlünk. Anélkül, hogy mindez megérné számunka rövid vagy akár hosszú távon.
Pletykálás
Maradjunk annyiban, hogy azok az emberek, akik folyamatosan mások életével vannak elfoglalva, garantáltan nem boldogok a saját életükben. A pletyka rosszindulatú legtöbbször. Tehát nem érdemes erősíteni azoknak a táborát, akik ezzel próbálják meg feldobni a saját, számukra monoton életüket. Hagyjuk meg a pletykát az óvodás gyerekeknek, akik még nem mérik fel ennek a súlyát.
A célok és álmok halogatása
Vannak az "ejj ráérünk arra még" típusú emberek, akiknek mindennapi szokásához tartozik a dolgok folyamatos halogatása. Azonban érdemes felismerni azt, hogy a halogatás egyenlő az időpocsékolással, így csak egy lépéssel közelebb kerülünk ahhoz, hogy ne változzon semmi a jelenlegi életünkben. Ami pedig hosszú távon csak erősíti a boldogtalanság érzetét. Ne hagyjuk magunkat, tegyünk meg mindent álmaink és céljaink elérése végett. Engedjük el a késleltetést, és vágjunk bele minél hamarabb a megvalósításokba.
Örökös félelem
A félelem az egyik legerősebb és legmérgezőbb energia, amit táplálhatunk. Egy negatív gondolkodási folyamat, ami súlyos károkat eredményezhet. Érdemes szem előtt tartani azt, hogy a félelem soha nem lehet opció! Minek félni valamitől, ami még meg sem történt? Ez nem hogy nem vezet előre, de komoly érzelmi és mentális problémákat tud okozni. A boldogság állapota sosem ismeri a félelem érzetét.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez