Hogyan kerülheted el a boldogtalanságot?
A boldogság fenntartása nem egyszerű feladat abban az esetben, ha nem nézünk szembe olykor a felmerülő problémáink megoldásával. Vannak dolgok, melyek kiküszöbölése segít abban, hogy elkerüljük a boldogtalanság érzését. Ezeket szedtük most össze.
A boldogtalan emberek felnagyítják a problémáikat.
Gyakran előfordul az első reakció a problémáinkra az, hogy hajlamossá válunk azonnal felnagyítani a dolgokat. Ha egy kicsit vissza tudjuk fogni ezt a negatív spirált és objektívebben megvizsgáljuk a kérdést az életünkben, valószínűleg látjuk, hogy a probléma sokkal kisebb, mint amilyennek látszik.
Haragtartás
Te vagy a felelős a boldogságodért, igaz? Tehát mi a célja a harag megtartása? Az emberek meggondolatlan, hülye dolgokat fognak csinálni, szörnyű dolgokat mondanak, hibákat követnek el, vagy talán szándékosan akarnak ártani. De neked tudnod kell azt, hogy ha megfelelően viselkedsz, akkor elég stabilnak kell lenned ahhoz is, hogy meg tudj bocsátani. Nem a másikért, csakis saját magadért. Bocsáss meg, felejts el vagy hagyd figyelmen kívül ezeket az embereket.
Pletykálkodás
Csak a boldogtalan emberek élvezik a másokról való pletykálkodást. Pontosan amiatt, mert elégedetlenek a saját életükkel. Végtére is, mi más jelzi a bizonytalanságot, mint a durva megjegyzéseket másokról a hátuk mögött? Hagyd hátra a pletykálkodást az iskoláskorú gyermekeknek, és menjen tovább.
Célok és álmok késleltetése
A célok és álmok késleltetése soha nem jutat el sehova. Ha csak az rutinszerűen éled az életedet, akkor végképp lemondasz az álmaidról és a céljaidról. Fontos, hogy legyenek kijelölt időpontjaid arra, hogy mit és mikor szeretnél elérni. Ez adja meg a kellő motiváltságot. Ne feledkezz meg erről, hiszen ez visz téged előre.
Félelmeink fogságában
Nem engedhetjük meg, hogy az ismeretlentől való félelmünk tartson vissza minket attól, amit az életben meg akarunk tenni. A félelem egy negatív gondolkodási folyamat, amely sajnos gyakran jelen van az életünkben. A te legfontosabb dolgod ezzel szembe az, hogy maradj a jelenben, és ne aggódj az ismeretlen miatt ...
Függőségek
A "mindent csak mértékkel" elv, jó alapot nyújt ahhoz, hogy kiegyensúlyozott életet tudjunk élni. Bármi, ami addiktív módon jelen van az életünkben, káros. Egy anyaghoz, egy dologhoz, egy tevékenységhez ragaszkodni, függővé válni egészségtelen.
A múltcsomag elengedése
A kutatások azt mutatják, hogy a múlthoz való erős ragaszkodás gyakran előfutára a krónikus stressznek és a depressziónak. Nem változtathatunk azon, ami történt, de megváltoztathatjuk a jelenünket és a jövőnket, amennyiben megpróbáljuk feldolgozni a múltat, és belső munkával továbbfejlődni.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez