Hogyan igazodj el a női karórák tengerében?
Ember, azaz hölgy legyen a talpán, aki eligazodik a női divatkiegészítők kavalkádjában. A divatmárkáktól a designer- illetve kézműves termékeken át ezernyi lehetőségünk van kifejezni személyiségünket. A divatkiegészítők egy része az esztétikumon túl egyéb funkciókkal is szolgál minket; a legjobb példa erre egy karóra. Hogyan érdemes karórát választani? Cikkünkben minden fontos szempontot górcső alá veszünk!
A karórák típusai
Bár lehetne azzal is kezdeni, hogy milyen stílust sugall finoman egy Tommy Hilfiger női karóra, célszerűbb távolabbról indítani. Milyen nagy kategóriába sorolhatók a karórák? Négy nagy típust szoktunk elkülöníteni:
- Analóg órák
- Digitális órák
- Analóg/digitális órák
- Okosórák
Az analóg óra az az óra, ami legtöbbünknek első körben eszébe jut: óramutató, percmutató, és adott esetben másodpercmutató. A digitális órák ezzel szemben egy kijelzőn mutatják az időt. Az analóg/digitális modellek ötvözik a két típust, mutatókkal és legalább egy digitális panellel rendelkeznek. Az okosórák pedig inkább csuklón hordott számítógépek, okoseszközök, mind klasszikus értelemben vett órák.
Az órák típusai szerkezet szerint
Az analóg karórák típusait szerkezet szerint is el lehet különíteni.
A kvarcórák megfizethető árú, megbízható darabok. Csupán elemet kell bennük cserélni időnként. A mechanikus és az automata órák ezzel szemben inkább luxusdarabok. A mechanikus órákat időről időre fel kell húznod, az automata órákat pedig a viselés közben a karod mozdulatai töltik fel, emiatt naponta hordani kell őket, vagy speciális óratartón tartani őket.
Milyen szempontokat érdemes még figyelembe venned?
Az óraszíj
Az óraszíj anyaga sem mindegy. A bőrszíjas órák előnye, hogy a szíj könnyen állítható a csukló vastagságához. A fémszíjas óráknál sok esetben fel kell keresnünk egy órást, hogy személyre szabja a szíj hosszát.
Funkcionalitás és strapabírás
Karórát hosszú távra érdemes választani, az életmódod függvényében. Ha például igazi sportőrült vagy, érdemes egy multifunkcionális digitális órát választanod, esetleg beruháznod egy okosórába. Így tudod mérni a köridőket, ha futsz, vagy úszol, egy okosórával pedig sok esetben a pulzusodat és a vérnyomásodat is. A víz-, por- és ütésállóság szintén nem mindegy, ha sok időt töltesz a szabadban testmozgással.
Milyen óra illik a legjobban a stílusodhoz?
Az alapvetően divatcélú kiegészítőnek vásárolt óráknál a megbízhatóságon túl az esztétikum a legfontosabb. Természetesen sok mindenen múlik, hogy milyen óra illik hozzád a leginkább.
A csuklód mérete nagyban meghatározza, mekkora órákat tudsz viselni. Ha vékony csuklód van, egy 22-28 mm közötti számlapú darabbal jársz a legjobban. Ha vastagabb csuklód van, ennél feljebb is mehetsz.
Az óra színe azért fontos, mert praktikus, ha illik a legtöbb ékszeredhez. Ha például inkább ezüstékszereket hordasz, egy ezüstszínű óra jobb választás. Az arany szerelmeseinek természetesen aranyozott óra dukál. Ökölszabályként azt szokták mondani, hogy az ezüst és a bézs a két jolly joker, ezek a színek nagyon sokféle outfithez passzolnak.
Az óra márkája szintén nem mindegy. Sokunknak vannak kedvenc márkái, amelyeket nagyon szívesen választunk, mert úgy érezzük, ezek passzolnak leginkább a személyes imidzsünkhöz. A legtöbb üzletben és webshopban már márkák alapján is tudunk válogatni. A Divatékszerbolt webáruházban többek között Hugo Boss női órát is megtalálhatsz a kínálatban.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez