Hogyan hat ránk az ölelés?
Tudományosan is alá van támasztva, hogy az ölelésnek számos jótékony hatása van. A nőkről sokszor mondják, hogy képtelenek betelni az ölelés érzésével. Nézzük meg valójában mit is indít be az emberekben az ölelés.
Boldogabbnak érzed magad
Az oka annak, hogy miért érezzük boldogabbnak magunkat az ölelés hatására, az nem más, mint a hormonszintünk. Ugyanis az ölelés hatással van az oxitocin szintünkre, ami megemelkedik, amikor valaki átölel minket. Minél magasabb az oxitocin szint, annál nagyobb a boldogság.
Az immunitás fokozódik
A Sage Journals által közzétett tanulmányban több, mint négyszáz egészséges felnőtt volt kitéve egy vírusnak, amely a közönséges megfázást okozza. Ezen felnőttek némelyike folyamatosan ölelést is kapott, miközben harcolt a megfázással, és ezzel egyidejűleg az orvosok megfigyelték a betegségeiket. Azokat, akiket támogattak és folyamatosan ölelést kaptak, védettebbé váltak a fertőzés kialakulásával szemben.
Nő a libidó
Az ölelés hatására dopamin szabadul fel, amely hormon felelős azért, hogy megnövelje a szexuális vágyat bennünk. Tehát egy kellemes együttlét is simán el tud kezdődni annak hatására, ha a pároddal ölelgetni kezditek egymást. Előjátékként is működhet a dolog, ami aztán egy lehengerlő szexuális együttlétbe tud átmenni.
Csökken a szorongás
Szintén többszörösen alátámasztott tény, miszerint a testi érintkezés csökkenti a szorongást. Egy esetleges szorongásokkal küszködő személynek rettentően nagy segítség az, ha az adott frusztrált, vagy pánikos helyzetben valaki átöleli. Ez részben annak köszönhető, hogy az oxitocin a fizikai érintkezés során felszabadul. Értjük ezalatt az ölelékezést, a kéz megérintését, vagy a simogatást. A Nemzeti Biotechnológiai Információs Központ által közzétett jelentés szerint az oxitocin biztosítja azt, hogy csökken a szorongás.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez