Hogyan enyhítsd a depressziós tüneteket
Először is fontos tisztázni, hogy a depressziót komolyan kell venni. Nem csupán egy lehangolt állapot, hanem egy komoly mentális probléma. Általában folyamatos tehetetlenségérzetet okoz és kétségbeesést. Megszűnik az érdeklődés hiánya bármilyen tevékenység iránt. Ez pedig erőteljesen befolyásolja a normális életvitelt. Vannak azonban lépések, melyek enyhíteni tudják a már fennálló tüneteket.
Fogadd el önmagad
Először is fontos tudomásul venni azt a tényt, hogy a depresszió gyakori probléma az embereknél. A depressziós állapot hajlamossá teszi az embert arra, hogy azt érezze egyedül van ezzel a problémával. De jobb tudni, hogy ez nem igaz. Nem lesz valaki ettől még kivülálló, ugyanis rengetegen küzdenek depresszióval, és ehhez hasonló mentális problémákkal. Fontos, hogy szembenézzünk ezzel és fogadjuk el önmagunkat. Az önostorozás csak felerősíti a negatív gondolatokat, ami pedig semmi jóra nem vezet.
Ne nyomd el az érzéseidet
Nagyon gyakori, hogy a depressziós ember hajlamos az érzéseinek és érzelmeinek elnyomására, sőt akár figyelmen kívül hagyására is, annak érdekében, hogy még diszkriminálják. Ez a technika azonban egészségtelen. Ez csak tovább fokozza a tüneteket. Ha különösen nehéz napod vagy akár heted van, engedd meg magadnak, hogy kiadd magadból a benned felgyülemlett feszültséget. Ne fojts el magadban semmit. Ha sírnod kell, sírj. A lényeg, hogy engedd ki a gőzt.
Nem kell minden egyes nap megváltani a világot
Adj magadnak időt. A változás nem egyik napról a másikra történik. Ha például ma nem tudtad pontosan elérni azt, amit terveztél, akkor nyugodj meg, mert ez rendben van. Lehetőséged lesz megcsinálni holnap. Így a saját békédet őrzöd meg, és sokkal kevésbé leszel ideges és a depressziós tünetek is kisebbek lesznek. Mint fentebb említettük, mindent nem kell csodálatos módon egy napban beleilleszteni.
Legyenek napi rutinjaid
Ez egy nagyon pragmatikus tipp, de ha megvannak a szokásos napi rutinjaid, akkor kevésbé fogod magad szétesve érezni. Be kell iktatni olyan dolgokat, melyek keretet adnak a napjaidnak, így sokkal átláthatóbbá válnak majd és te sem fogod azt érezni, hogy csak kapkodod a fejed, miközben körülötted a dolgok összedőlnek. Ezzel pedig egyidejűleg visszanyered az irányítást az elméd felett is.
Összegezve: az egészségesebb gondolkodásmód és a mentális jólét felé vezető út valóban hosszú út. A gyógyulás nem történik egyik napról a másikra, és nem is kell, hogy így legyen. A legfontosabb dolog, amit megtehetsz magadért az az, ha értékeled a saját erőfeszítéseidet.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez