Hobbycuccot a kredencre
Mindig is vágytam egy régi kredencre, amit saját kezűleg újíthatok fel és majd egyszer az otthonom különleges darabja lesz. Ez sokminden miatt valószínűleg még jó ideig várat magára, de addig is volt alkalmam felújítani egy darabot, méghozzá hobby technikákat alkalmazva.
Az átalakítandó kredencet már korábban kidekorálták, de az idő során eléggé elkoszolódott, megkopott, így ráfért egy kis frissítés. A megújítás mellett a cél az volt, hogy megmutassam, hogyan lehet hobby termékekkel bútort dekorálni. A szekrény felső részén az üveg teljesen át volt festve, így ebbe egy új üveget vágattam, hogy majd csipkeminta kerülhessen rá. A szekrény először alaposan le lett csiszolva, majd került rá egy alapozóréteg. Teljesen oda voltam a fehértől, tiszta és elegáns lett tőle, ha magamnak készül, biztosan ebbe az irányba megyek el. Na de, mivel a Pentart akrilfestékek színválasztékában country fantázianevű színek is vannak (zöld, kék és rózsaszín), ezek közül választottam. Így a szekrény alapszíne country zöld lett!
Ebben a projektben segítségemre volt Gabi, akivel amúgy kollegák is vagyunk a Pentás munkákban. Az üvegre tervezett csipkemintához sablont és opálgélt használtam. A sablon hátulját befújtam ragasztósprayvel, így a massza nem folyt alá, és a sablon sem csúszkált el a felületen. Ezután jött a munkapult, amire rizspapír szalvéta került decoupage technikával, majd több rétegben oldószeres lakkot kentünk rá, hogy jól bírja a strapát, mert a pultba egy működő mosdó van beépítve. Gabi saját technikája alapján csináltam a rizspapír ragasztását, miszerint csak felülről kentem a ragasztót és egyenletesen haladtam egyik oldalról a másik felé. Így garantáltan ránc és buborékmentes lett a felület.
Ezután narancsolajos fehér antikolópasztával, szárazecset technikát alkalmazva egy kicsit rusztikusabbá tettük a szekrény felületét. Erről sajnos nincs fotóm. A szekrény utolsó díszítése pedig 3D porral és sablonnal készült. A port akrilfestékkel összekeverve a sablonba kell simítani, majd utána rögtön levenni a sablont. Száradás után (ami akár 1-2 óra is lehet) finoman át kell csiszolni a felületet, mert a sablon levételekor a mintán érdes szélek keletkezhetnek. Ezután lehet antikolni szivacs segítségével a mintát. A régi fogantyúk helyére új bútorgombokat vettem, és tádááám: A kredenc továbbra is funkcionál kézmosóként és mosogatóként (mert ahol van, ott kreatív foglalkozásokat, bemutatókat is tartanak), a felső részébe pedig díszes mintadarabok kerülnek majd.
Varga Judit
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez