Ha nem vagy szimpatikus az oviban
Az óvoda egy rendkívül nagy változás a gyerekek életében. Sokuk nehezen viseli a családi burokból való kiszakadást, először találkoznak olyan helyzettel, ahol nem tudnak a család egy tagjához szaladni, ha baj van.
Egyedül kényszerülnek döntésre, persze ott van az óvó néni, de vele meg még nincs kiépített kapcsolata. Szóval ez éppen elég nehéz a gyerekünknek. Ott vannak a jó tanácsok, hogy ne babusgasd túl, ha sír, mert nem tesz jót, csak még nagyobb feneket kerítesz a dolognak, kezeld természetesen. Ezek jó tanácsok és használhatóak is. Ebben a fejvesztett helyzetben, mikor a csoporthoz viszed a kicsit, szembe találod magad azzal az emberrel, aki a gyerekedre fog vigyázni hosszú órákig, hetekig, hónapokig, évekig.
Ekkor jön a fordulat, teljesen egyértelmű a stílusán, az érdeklődésén, hogy besorolt téged a „nem kedvelem anyukát” csoportba. Ez aztán a hetek alatt tovább gyűrűzik, látod, hogy más szülővel beszélget, aggódik és mosolyog. neked éppen foghíjról köszön, és már küldi is a gyerekedet, hogy nehogy szóba kelljen veled állni. Nem érted a helyzetet, kezelni sem tudod. Mérlegeled, hogy beszélj-e vele négyszemközt vagy jobb, ha szóba sem hozod, mert ennek a gyereked láthatja kárát.
Amennyiben a csemetéd jól érzi magát a környezetben, nem érzi az óvó nénit negatívnak és nagyon is kedvesen és szeretetteljesen beszél róla, addig nem érdemes megkavarni a port. Arról is lehet szó, hogy ők is emberek és nem lehet mindenki szimpatikus.
Kezeld ezt úgy, mintha teljesen rendben lenne, hogy ti nem vagytok olyan jóban. Neked nem kell csak pár percet találkoznod vele, a fontosabb dolgokat megbeszélni és a szülői értekezleten megjelenni. A gyerkőc a lényeg, és amíg őt nem éri atrocitás, sem negatív megkülönböztetés, nem biztos, hogy megéri kiprovokálni.
Persze, ha a gyerek nem pozitívan beszél, a lelki világán érezni a változást, zárkózott lesz, azonnal beszélni kell az óvó nénivel. Ha a helyzet továbbra is fennáll, a következő lépcsőfokot kell meglépni. Hiszen egy gyereknek sem szabad negatívvá változtatni az óvodás éveit csupán azért, mert nem szimpatikus a szülő.
Először mindenképpen a békére kell törekedned, nem szabad forrófejűen döntést hozni. Csak akkor lépj, amikor ténylegesen indokolt és ne a saját önérzeted vezéreljen, hanem a gyermeked érdeke. Hiszen, például egy óvodaváltoztatás az ő életét befolyásolja sokszorosan.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez