Ha mindig mások kedvébe próbálsz járni, a végén teljesen egyedül maradsz
Mindannyian arra vágyunk, hogy szeressenek és elfogadjanak minket. Társas lények vagyunk, így belénk van kódolva a kapcsolódás iránti vágy másokkal. Mi lehet jobb módja ennek, mint mindig elérhetőnek lenni, amikor szükség van ránk, támogatni és soha nem mondani „nem”-et, ha kérnek tőlünk valamit... Nos, tévedsz, ha egyetértesz az utolsó mondattal. Így ugyanis önmagadat teszed csak tönkre.
Elveszíted az egyéniségedet és kevésbé leszel érdekes mások számára
Ha mások kedvében akarsz járni folyamatosan, akkor nem tudsz önmagad lenni. Lemondasz arról, aki vagy, hogy elérhető legyél számukra, akár egy kölyökkutya. Félreértés ne essék, a kölyökkutyák borzasztóan édesek és a hűségük is csodálatra méltó, de ha emberi kapcsolatokról beszélünk, akkor a dolgok másként alakulnak. Azáltal, hogy elveszíted azt, aki valóban vagy, csökken az értéked majd mások szemében. Mert sajnos igaz az, hogy aki mindig elérhető mások számára, az kicsit sem lesz soha kihívás senkinek.
Boldogtalanná fogsz válni
Egy idő után elkezdesz neheztelni ugyanazokra az emberekre, akiknek a figyelmére vágytál. Minden alkalommal, amikor azt mondod, hogy IGEN , valójában NEM - et mondanál, belül keserűséget fogsz megélni. Keletkezni fog a lelkedben egy belső konfliktus: „Miért mentem bele, ha nem is akartam? Vajon ő is ezt tenné értem? Valahányszor figyelmen kívül hagyod a saját szükségleteidet, hogy mások kedvében járj, csak fokozod a benned lévő keserűséget.
Vissza fognak élni a jóságoddal, és ki fognak használni
Amint az emberek látják, hogy gyakorlatilag folyamatosan a rendelkezésükre állsz, ki fogják használni. Még rosszabb, hogy sok nárcisztikus ember van, akik számára egy olyan ember, mint te, maga a paradicsom, hiszen kedvükre rángathatnak és manipulálhatnak téged.
Úgy fogod érezni, hogy magadra maradtál
Amikor ennyire mások szolgálatára összpontosítasz, és ott állsz mellettük, nehezen találhatsz támogatást, amikor éppen neked lenne rá szükség. Az emberek nem is gondolnak arra, hogy szükséged lehet a segítségükre, mert azt a hamis érzést keltetted bennük, hogy mindig oké vagy, hiszen nekik folyamatosan segítesz. Emiatt egy idő után elhagyatottság érzés kerít majd hatalmába.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez