Ha görcsösen akarod, talán sosem éred el
A boldogságra való törekvés sokszor azért fullad kudarcba, mert olyan görcsösen próbálunk magunkra erőltetni egy állapotot, hogy már önmagában ez is megakadályoz minket annak megélésében. Vannak azonban olyan utak is, melyek rávezetnek minket a boldog élet ösvényére. Hogy melyek ezek?
A boldogságot nem lehet kergetni
A boldogságot nem lehet üldözni, hiszen nem egy törött szárnyú pillangó. Annak ellenére, hogy csordultig vagyunk a sok hurrá optimizmust hirdető gondolattal, mégis meg kell értenünk, hogy először egy semleges állapot elérése lenne a cél. A boldogság nem egy olyan létállapot, amire tréningezni tudod önmagad. A boldogság a természetes állapotod. Ez azt jelenti, hogy önállóan tér vissza hozzá, ha hagyod magadnak, hogy megtapasztald a többi sokszor nemkívánatos érzést is.
Maradj a jelenben
Van egy mondás, hogy ha szorong, az azért van, mert a jövőben élsz, és ha depressziós vagy, az annak köszönhető, hogy még a múltban ragadtál. Amikor a jelen pillanatban élsz, rájössz, hogy a múlt és a jövő is csak aktuális illúziók a végtelen, örök „most” -ban.
A boldogság egyetlen helye a jelenben van, mert ez az egyetlen hely, amelyben valóban létezel. Ha úgy próbálod megtalálni a boldogságot, hogy közben folyamatosan a jövőre koncentrálsz, akkor biztos, hogy nem fogsz örömödre lelni. Mert eleve elvárásokat teszel bele. Gyakorolj, és mindezt oly módon, hogy mindig próbálj csak az adott napban gondolkodni. Egy idő után észre fogod venni, hogy mekkora lelki könnyebbség így megélni a mindennapokat.
Örülj a kis dolgoknak is
Amikor arról beszélünk, hogy élvezni akarjuk az életet, akkor általában nagy és teátrális események után vágyódunk. Ugyanakkor ez egy téves képzet. A boldog élet egyik titka, felfedezni az élet apró örömeit. Az őszi lehulló levelek, a napfelkelte, egy finom kávé reggel, egy találkozás...Ezekért érdemes élni és ezek azok a kis dolgok, melyek igazi csillogást csempésznek napjainkba. Légy hálás az élet apró örömeiért, és meglátod egy sokkal boldogabb emberré válsz.
Ápold az emberi kapcsolataidat
Függetlenül attól, hogy introvertált vagy extrovertált személyiség vagy-e vagy sem, a kapcsolatok minősége határozza meg az élettapasztalatod minőségét. Rengeteg kutatás támasztja alá ezt: leginkább azokhoz az emberekhez kötődünk, akikkel időt töltünk; boldogságunk közvetlenül összefüggésben van nem a kapcsolataink minőségével.
Azonban ez nem összekeverendő azzal, hogy gyorsan új barátokat kell szerezni. Egyszerűen csak fontos értékelni a minőségi emberi kapcsolatainkat és megválni azon kapcsolatainktól, melyek mérgezően hatnak ránk.
A nehézségekben a lehetőséget lásd
Tévhit az, hogy a boldog emberekkel csak jó dolgok történnek. A boldog emberek inkább arra törekszenek, hogy a nehézségekben is a lehetőséget és a tanulási folyamatot lássák meg. Elsősorban a belső békére fókuszálnak. Tudjuk ugyanis azt, hogy minden változik, folyamatosan. Így nincs miért aggódnunk, ha jobban belegondolunk, hiszen semmi sem végleges.
Ha nehézséggel találod szemben magad, akkor érdemes megnézned a helyzetet több irányból, és elgondolkodni azon, hogy vajon mit tudsz ebből az egész helyzetből profitálni. Koncentrálj a belső növekedésre.
Minőségi énidő
A boldogság egy része bizony a saját magunkra szánt időn is múlik. Az aktív kikapcsolódás mellett helyet kell kapnia a passzív időtöltésnek is. Bármennyire is leterhelt vagy elfoglalt vagy, meg kell találnod azt a tevékenységet, ami téged boldoggá tesz, és feltölt. Ez az az idő, amit csakis önmagadra kell szánnod. Ez által sokkal kiteljesedettebbnek érzed majd magad, és így a lelked is stabilabbá válik.
A boldogság nem tölti ki teljesen a napirendjét annak érdekében, hogy a lehető legtöbbet csavarja ki életének minden másodpercéből. Időbe telik a mindennapi pillanatok hétköznapi ismerete is. Ez hátradől és könyvet olvas, beszélget vacsora közben valakivel, akit szeret, csak élvezi az apróságokat minden nap. Ez az idő nem önmagában fog megtörténni, meg kell terveznie.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez