Gyógyító gondolatok
Li Ching-Yuen több mint 250 évet élt. Tanítványaitól úgy búcsúzott el, hogy ő már minden feladatot befejezett, amire az életét kapta, most már készen áll arra, hogy hazatérjen.
A hivatalos feljegyezések szerint Li Ching-Yuen kínai herbalista 1677-ben született Kínában (bár ő maga azt állította, hogy 1736-ban született). Egész életében a herbalizmusnak és a harcművészeteknek élt. 1930-ban a New York Times egy cikket publikált, melyben kínai kormányzati dokumentumokról írtak. Az egyik ilyen hivatalos iratban szerepelt, hogy 1827-ben Li Ching-Yuen 150. születésnapja alkalmából gratuláltak. Egy másik dokumentum pedig az 1877-es 200. születésnapja alkalmából küldött gratulációt tartalmazta. A herbalistának 23 felesége volt és több mint 200 gyereket nevelt fel.
Li Ching-Yuen egy mondatba foglalta össze életfilozófiáját: „A szívet az tartja nyugodtan, ha úgy ülünk, mint egy teknős, olyan gyorsan sétálunk, mint egy galamb és úgy alszunk, mint egy kutya.”
Senki sem ismerheti a teljes igazságot, csak ha úgy olvasod a történetet, hogy a szívedre hallgatsz, és nem korlátoz be a racionális elme, mert akkor megérted az apróságokat is, és sokat tanulhatsz belőle. Megtalálhatók mind a nyugati orvosi csodák között, mind a keleti jógik világában azok, akik több mint 100 évet éltek. És nem csak túlélték ezt a sok évet, hanem élvezték is, fiatalossággal, aktivitással és tele lelkesedéssel. Mit is tanulhatunk tőlük? A holisztikus gyógyászat az, amire szükségünk van! Napjainkban a modern orvostudomány is egyetért azzal, hogy a betegségek 70%-a a negatív gondolatokra és az érzelmi stresszre vezethető vissza. Így alakult ki az úgy nevezett „pszichoszomatikus” jelző és ez okozza a legnagyobb fejfájást a hagyományos egészségügyi rendszer egészének. Néha több napos stressz is elég, hogy gyomorfekély alakuljon ki. Néha több éves stressz akár cukorbetegséget, szívbetegséget, vagy rossz általános egészségi állapotot eredményezhet, esetleg csökkenti a termelékenységet vagy a boldogságérzetet. Az orvosok és a tudósok egyetértenek abban, hogy a gondolataink közvetlenül is befolyásolhatják a szerveink és testünk egészének tevékenységét. Az ókori orvostudomány holisztikusnak minősül, mert nem csak a fizikai testről gondoskodik, hanem a lélekről és az egyéni életmódról is. A módszer lehetővé teszi, hogy távol tartsa a betegség okait és nemcsak a tünetek kezelésére koncentrál, így a betegség visszatérése megállítható. A modern orvostudomány, csak a testi tünetekkel és a betegség következményeivel foglalkozik. Ezért az gyakran visszatér, mert a betegség kiváltó okát nem kezelik. Ez az a pont, amikor az egészség egyik legnagyobb titka felfedi magát – a gondolataink gyógyítanak meg minket. Több olyan dokumentált történet is van, amit az emberek vitatnak, mert súlyosan beteg ember gyógyította meg magát annak ellenére, hogy az orvosok már feladták a reményt.
Az egyik ilyen lenyűgöző történet Morris Goodmané, aki egy 1981-es repülőgép szerencsétlenségben halálos sebet kapott egy visszafordíthatatlan gerincsérülés folytán, teljesen lebénult. Az ember életét a lélegeztető gép tartotta fent és az egyetlen életjel, amit meg tudott tenni, a pislogás. Azonban ő tisztában volt a gondolat hatalmával és néhány napon belül sikeresen regenerálta a saját membárjánt és képes volt önállóan lélegezni. Tudatosan regenerálta a sérült gerincvelőt is és elkezdhette használni a végtagjait is. Az orvosok nem értették a helyzetet, szerintük ez „nem történhetett meg”. Néhány hónappal később Morris Goodman felállt, majd teljesen fel is épült. Ez a történet csak egy a sok közül körülöttünk. A gondolatok tehát nem csak megbetegíthetnek, de segíthetnek a gyógyíthatatlan betegségek leküzdésében.
A nehezen gyógyuló betegségek egy másik szemszögből: az ősi ayurvedikus egészségügyi tudás nem csak azt bizonyítja, hogy léteznek a pszichoszomatikus betegségek, de egy listát is készítettek már, hogy melyik betegséget milyen speciális jellemvonás okoz. Mert mi más határozná meg a gondolatainkat, ha nem a jellemvonásaink?
Milyen okok vezethettek a betegséghez, amiben te vagy szeretted szenved:
1. Féltékenység – onkológiai betegségeket okozhat, gyengíti az immunrendszert
2. Bosszúvágy – álmatlanságot okoz és torok-betegségeket
3. Egy szituáció megoldásának képtelensége – tüdőbetegséget okozhat
4. Erkölcsi elvek hiánya – krónikus betegségeket, fertőzéseket és bőrbetegségeket okozhat
5. Túl katergorikus, megingathatatlan meggyőződés – cukorbetegséget, migrént, gyulladást okozhat
6. Hazugság – alkoholizmust, gombás fertőzést okozhat, gyengíti az immunrendszert
7. Agresszivitás – gyomorfekélyt, savas refluxot és szemölcsöt okozhat
8. Kegyetlenség – epilepsziát, asztmát és vérszegénységet okozhat
9. Konfliktuskeresés – pajzsmirigy növekedést okozhat
10. Fásultság – cukorbetegséget okozhat
11. Ellentmondásosság, vagy szeszélyesség – meddőséget okozhat
12. Durvaság, sértegetés – cukorbetegséget és szívbetegségek okozhat
13. Szorongás – emésztőrendszeri zavarokat, szív- és bőrbetegségeket okozhat
14. Kapzsiság – onkológiai betegséget, elhízást és szívbetegségeket okozhat.
Honnan tudhatjuk, hogy ez igaz-e? Sok olyan nagydolog van a világunkban, amit csak tapasztalni lehet, gondolkodni rajtuk nem érdemes. Az ayurveda egy ősi tudás, ami még ma is működik és sokan, nagy emberek is használják. Érdekesség, hogy ahhoz, hogy a betegség teljesen eltűnik, ha a karaktereket meggyógyítják. Ez különösen fontos tény azok számára, akik valamilyen betegségben szenvednek, mint például a cukorbetegség, vagy a rák, amit a modern orvostudomány nem tud jelenleg gyógyítani.
Három út van, hogy egészségesen élj és jól is érezd magad. Ez azzal jár együtt, hogy magadon is dolgozz, de hosszú távon a befektetés megtérül.
Íme, a három módszer, amit három ezer éven keresztül teszteltek:
1. Figyelj a gondolataidra. Tölts el minden este 5 percet azzal, hogy leírod, hogyan érezted magad azon a napon. Ne felejtsd el a tapasztalataidat és az érzéseidet. Milyen a negatív jellemvonásokat találsz magadban? Mit szeretnél tenni másnap, hogy ezeket a jellemvonásokat megváltoztasd és javíts magadon? Nagyon fontos, hogy mindent leírj.
2. Próbálj olyan dolgokra gondolni, ami boldoggá tesz. Ez a pozitív gondolkodás csodája. Mikor olyan dolgokra gondolsz, amit szeretsz, a rezgéseid frekvenciája megváltozik, és a szervezet elkezdi önmagát gyógyítani. Még jobb, még több jó dolog történik az életed során, csak azért mert minden amire gondolsz valósággá válik, még azok a problémák is, amik zavarnak. Koncentrálj tehát arra, amit szeretsz és nézd, ahogy megváltozik körülötted minden.
3. Próbáld ki a meditációt. A meditáció során a test és a lélek is megpihen és gyógyítja önmagát.
A betegség egyszerűen saját testünk jelzése a helytelen (vagy inkább előnytelen) életmódunkról. Először szorongásban, félelemben és negatív gondolatokban jelenik meg. Csak akkor, ha nem vesszük észre és kezdünk el dolgozni magunkon, jön a következő, erősebb jel fizikai tünetek formájában, hogy elgondolkodj azon, mit is csinálsz rosszul. Csak a hasznos és értelmes dolgokat hagyd meg az életedben. Mert minden, ami neked hasznos, mások számára is hasznos lehet.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez