A gyermekbetegségek lelki háttere
Vajon hogyan lehet, hogy van gyermek, aki szinte sosem betegszik le és többen mindenféle betegséget összeszednek? Megkezdődik a nevelési év, a gyermek közösségbe jár, ezzel együtt elkezdődik a betegségekkel járó időszak is. Mitől függ, hogy a gyermek megbetegszik-e vagy sem? A közösségtől, immunrendszertől, vitaminpótlástól, egészséges táplálkozástól?
Nem! Természetesen a fizikai testet táplálni kell, amennyire lehet egészségesen. Mégis, ha fullon van az immunrendszer, akkor is előfordulhat, hogy a gyermek megbetegszik. Minden betegség egy tünet, a lelki probléma kifejeződése. A kisgyermekek többsége ha beteg lesz, akkor általában felsőlégúti betegség, fülgyulladás és nátha tünetei jellemzik. De miért? Miért, kell nekünk, szülőknek állandóan a takonykórral szenvedni? Nem beszélve csemeténkről! A betegség mindig egy figyelem felhívás! Anya, tőrödj Velem! Még többet! A betegségek lelki hátterét, ha megnézzük, egyszerűen kideríthetjük, miben kell erősítenünk gyermekünket, mi az a probléma, ami lelkileg megviseli. A felfedezés útja egyszerű, mindig a szimbólumok útján lefordítható.
Nátha üzenete: - Nem akarom szagolni ezt a helyzetet! Az óvodai közösség nem azért büdös a gyermeknek, mert éppen valóban büdös van, hanem képletesen szólva, gyermeked számára szaglik a helyzet, ezért inkább bedugul az orra, így nem érzi.
Fülgyulladás üzenete: - Nem akarja meghallani! Hogy mit nem akar hallani a gyermek, ezt neked kell kideríteni. Nem szimpatikus az új óvó néni, esetleg az egyik gyermek csúfolódása okozza gyermekedben a befojtott agresszivitást?
Torokgyulladás üzenete: - Nem akarom benyelni, lenyelni! A jelenlegi helyzetet gyermeked nem tudja elfogadni/ befogadni így nem tudja lenyelni, hiszen fáj a torka, nem tud enni sem.
Kötőhártya gyulladás üzenete: - Nem akarom látni! Miről nem akar gyermeked tudomást szerezni? A gyulladt szem folyamatosan váladékozik, viszket, könnyezik. Nem lát tisztán, inkább becsukja a szemét!
Minden gyulladás befojtott agressziót jelez. A bölcsődében, óvodában és iskolában, mint mindenhol viselkedni kell. Szabályok vannak. Ezt mi felnőttek cseperedésünk során megtanultuk, ugyanígy tanulják most gyermekeink. A betegségek megjelenésének alapja, hogy a gyermek mennyire nyitott a világra! Gondoljunk csak bele, szinte mindenhonnan a nap bármely pillanatában összeszedhetünk bacilust és vírust! Úton az óvodába, az iskolában, ebédlőben, igazából bárhol és bármikor. Mégsem vagyunk non-stop betegek! Még szerencse! Az EGÉSZ-SÉG azt mutatja, hogy EGÉSZ-ségben vagyunk vagyis EGYSÉGben önmagunkkal. A gyermek akkor nyitott a külvilágra, abban az esetben lesz elfogadó és befogadó, ha biztonságban érzi magát otthon, és ha fel van töltve a szeretet tankja. És igen, itt jön sorban a megfelelő táplálkozás, az időjárásnak megfelelő öltöztetés és a többiek. A lényeg, hogy amikor gyermeked beteg lesz, próbáld megtalálni a háttérben lapuló probléma gyökerét és azt kezd el meggyógyítani. A tüneti kezelés csak elnyomja a betegséget, majd az újult erővel ismét lecsap!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez