Férfiszempont: Amire egy nő figyel ismerkedéskor
Mi emberek kétféle szempont alapján vizsgáljuk a másikat párválasztáskor, legyen az a tudatos, vagy tudat alatti vizsgálódás. Létezik az ösztönök által irányított, más néven érzelmi rész és létezik, ami a társadalom elvárásai szerint alakultat ki bennünk, a szocializálódásunk eredménye, ezt nevezzük racionális résznek. A férfi nem inkább racionális gondolkodású, míg a nők inkább hagyatkoznak az ösztöneikre.
A testbeszéd nagyon sok mindenről árulkodik, éppen ezért a kimondott szavak mellett, a non-verbális kommunikációnak is jelentős szerepe van ismerkedéskor. Egy nő roppant kifinomult érzékkel képes olvasni a non-verbális kommunikáció rejtelmeit, míg egy férfi kevésbé. Mi emberek folyton figyelünk, megfigyelünk, olvasunk a másik testbeszédéből. A nők általában tudatosabban olvasnak egy ember milyenségében, ráadásul sokkal gyorsabban képesek érzelmileg reagálni, mint a férfiak.
Egy nő legnagyobb fegyvere, azon készsége, hogy képes felmérni, egy férfi mennyire lehet potenciális társjelölt emocionális szempontból. Gyakorlatban ez a képesség, az érzelmi manipulációban merül ki legjobban, melynek a célja az, hogy kiderítse, egy férfi milyen gyorsan reagál, mennyire befolyásolható, mennyire irányítható számára. Egy befolyásolható, irányítható férfi nem lesz képes elnyerni egy nő tiszteletét, éppen ezért a nő, nem tud rá felnézni, és ismerkedés fázisában egyhamar a barátság halmázba csoportosítja a férfit, ahonnan pokoli nehéz kimászni.
Bizonyára Te is tudsz példákat felsorakoztatni olyan esetekre vonatkozóan, mikor egy nő vállal főszerepet egy párkapcsolatban, ezzel a férfit háttérbe szorítva. A szerepcsere ténye bizonyos, mint ahogy az is, hogy a párkapcsolat női tagja erőteljesen maszkulin vonásokat hordoz magában belsőleg. Az a férfi, aki nem képes felelősséget vállalni az Élet bármely területére vonatkozóan, aki irányítható, befolyásolható, joggal biggyeszthető rá a közismert „papucs” jelző.
Sajnos sok esetben egy férfi képtelen felismerni, hogy mely mondatok tartoznak az érzelmi manipuláció csoportjába, vagy túl későn veszi észre, és már nincs lehetősége reagálni rá. Ennek oka az, hogy nem fejlődött rendesen az illető érzelmi intelligenciája addigi élete során. Az esetek túlnyomó többségében nem vállalta fel a gondolatait, döntéseit, tetteit, érzéseit, tulajdonságait, hangosan kimondva is. Úgy is fogalmazhatnék, hogy világ életében kerülte az érzelmi konfliktushelyzeteket.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez