Ezeket fogod tapasztalni egy olyan személynél, aki érzelmi traumákon ment keresztül
Az életünkben van két igazság, amit sokszor csak későn értünk meg. Az egyik, hogy néha nem is azok vagyunk, akinek sokáig gondoltuk magunkat. A másik pedig az, hogy ha egyszer elveszted azt, amit valódi boldogságnak hittél, az még nem azt jelenti, hogy a további életed boldogtalan lesznek. Sajnos az érzelmi traumák nyomot hagynak, olyan nyomokat, melyeket sosem felejtünk el...
Elveszíted az érdeklődését azon dolgok iránt, amelyek korábban boldoggá tettek
Az érzelmi fájdalom következményei megnehezíthetik számodra, hogy azokra a dolgokra összpontosíts, amelyeket korábban élveztél. Motivációhiányt fogsz érezni, mert a negatív érzelmeid valószínűleg jobban irányítanak téged, mint gondolnád. Ha megérted, hogy már nem szórakozol azzal, ami korábban boldoggá tett, kérdezd meg magadtól, hogy ez miért van így, és kerüld el a semmittevést. Minél gyakrabban nem kötöd le magad, annál gyakrabban jönnek vissza az érzelmi sebeid, hogy kísértsenek.
Alacsony önbecsülésed van
Az érzelmi sebek valóban fájdalmasak lehetnek, és gyakran kétségbe vonod ezáltal önmagad. Kétségbevonod azt, hogy képes leszel-e nagy dolgokat elérni az életben. Érdemes visszatekinteni azokra az eseményekre, amelyek triggerelig benned azt, hogy értéktelennek, bűnösnek vagy gyengének érezted magad. Ne feledd azt sem, hogy ezek az érzések nagy valószínűséggel egy érzelmi trauma jelei, és nem azt tükrözik, hogy ki is vagy valójában. Előfordulhat, hogy az elméd egy bizonyos múltbeli élménybe ránt vissza. De idővel képes leszel szembenézni a múlttal, és oda elhelyezni, ahol a helye van, miközben visszanyered önértékelésedet.
Az emberek viselkedése könnyen idegesít
Az érzelmi traumáinkat az is bemozgatja, ahogyan mások viselkednek körülötted. Valószínűleg sok mindent a szívedre veszel, és könnyen megsértődsz, még akkor is, ha viccnek szánták, amit neked mondtak. Az érzelmi sebek, amelyeket még mindig cipelsz, arra késztetnek, hogy elkerüld a másokkal való kapcsolódást, és ez végső soron társadalmi visszahúzódáshoz és szorongáshoz vezet. Bár az önmagadra szánt idő egészséges az általános jóléte szempontjából, ne felejtsd el, hogy a másokkal való nyitottság is segíthet átvészelni a benned lévő sebeket.
Össze-vissza alvásidő
Nehezen alszol el? Többet alszol, mint gondolnád? Gyakran véletlenszerűen ébred fel éjszaka? Az alvászavar érzelmi trauma következménye is lehet, és ez több okból is problémás. Például lehet, hogy sokszor szorongsz éjszaka, rémálmaid vannak, vagy olyan sok adrenalin áramlik át a, ho testeden, hogy egyszerűen nem tudsz elaludni.
Ha ez a helyzet, akkor foglalkoznod kell az alapvető problémával, és tanácsos szakemberrel beszélni erről.
Reménytelennek érzi a helyzetet, és úgy érzed nincs semminek értelme
Érzelmi sebeid nagy valószínűséggel arra késztetnek, hogy önmagadat bántsd, amiért nem vagy elég jó a világ számára. Magadat fogod hibáztatni mindenért, ami elromlik, és javíthatatlanul összetörtnek fogod érezni magad. Amikor a sötétség ezen állapotába kerülsz, próbáld megérteni, hogy ez nem a valóság. Igenis értékes vagy, igenis szerethető vagy. Csak a múltad lenyomata az, ami arra késztet, hogy ezeket a destruktív érzéseket forgasd magadban.
Könnyen elsírod magad
Érzelmi sebeid gyakran sírásra késztethetnek, mert gyakran tudatalatti szinten érzed a fájdalmat. Könnyen sírni fogsz a könyvek, filmek miatt, és meghatódsz, ha valami megérinti a lelkedet. Amikor ebbe a létmódba kerülsz, próbáld megérteni annak mélyebb okát. Ez annak a jele lehet, hogy olyan elnyomott fájdalom van benned, amivel szembe kell nézned.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez