Elveszni a rengetegben
Néha el kell veszni a rengetegben, az érzések rengetegében, önmagunkban és a minket körülvevő dolgokban, hogy újra megtaláljuk a helyes utat, amiről letértünk útközben.
Van, amikor azt gondoljuk, hogy tudjuk, hogy mit akarunk. Aztán hirtelen a semmiből, vagy éppen egy régi ismerőssel való beszélgetés után már teljesen összezavarodunk. Majd eltelik egy kis idő, és elgondolkozunk újra, hogy szeretnénk-e ezt az utat amin éppen járunk úgy igazán, tiszta szívünkből, vagy csupán csak egy ábránd, amit kergetünk. Az igazság néha fáj, de nem akkor, amikor más állít vele szembe, mert az a magam fajtákról már lepereg. Viszont, amikor Te magad jössz rá, az egy igazi nagy pofon az élettől, és így újra padlón vagy!
Akár lehet ez a rossz érzés egy vita, egy veszekedés után is, betegség vagy épp egy szerettünk elvesztésének gyász időszaka alatt, vagy akár a munkahelyi problémák.
Én sokszor mondom a barátaimnak, hogy ha valami rossz érzés van bennük, azt igyekezzenek megoldani. A megoldáshoz nem mindig elég beszélni a problémákról. A szavak mellé kellenek a tettek is.
Itt viszont álljunk meg egy kicsit, mert a legtöbbünkben ilyenkor felmerül a kérdés: Hogyan csináljam ezt?
Gondold át, hogy mi is az, amit pontosan érzel: Szomorúság, félelem, remény, vagy düh ? Ezután már könnyebb lehet, ha tudod, hogy miből ered a benned lévő feszültség! Jegyzetelj, ha szükséges, hogy ki, esetleg mi váltotta ki ezt az érzést belőled, és igyekezz felülemelkedni a bűnbak keresésén. Mert csak is rajtunk múlik, hogy egy adott problémát hogyan közelítünk meg.
Egyszer egy barátom megkérdezte, hogy az a pohár, ami előttem van, mit látok benne? Én azt válaszoltam, hogy félig tele van. Ez nevezhető pozitív szemléletnek. De ott a negatív is mellette, mert van, aki erre a kérdésre azt válaszolja, hogy félig üres a pohár. Nagyon fontos a pozitív nézet, mert ezzel képesek lehetünk bevonzani a jó dolgokat. Viszont ehhez fontos a pozitív hit. Hinnünk kell benne, hogy ezek valóban el fognak hozzánk érni, mert megérdemeljük őket!
Tehát a rossz érzés megszüntetéséhez elengedhetetlen a probléma gyökerének megkeresése, az érzelem megfogalmazása és mások hibáztatásának elengedése, hogy meglásd a jót is a dolgokban. Egy idő után azt fogod észrevenni, hogy szinte a dolgok maguktól, rendbe fognak jönni.
Higgy benne!
A Cikk Írója:Karcagi Rebeka
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez