Drasztikus frizuraváltás szakítás után - biztos vagy benne?
Gyakran előfordul, hogy egy párkapcsolat lezárásának egy úgynevezett "szakító frizura" lesz az eredménye. A fodrászok azt ajánlják, mielőtt beleugranánk egy drasztikus frizuraváltásba, tegyük fel ezt a 3 kérdést.
Barátnőnkkel és velünk is megtörténhetett már, hogy egy komoly szakítás után első utunk a fodrászhoz vezetett, ahol megszabadultunk hosszú tincseinktől vagy éppen a barna hajunkat platinaszőkére változtattuk. Ki ne akarná szakítás után a legjobb formáját mutatni? A hajváltás a legegyszerűbb és leggyorsabb módja az új külső eléréséhez. Mielőtt azonban a fodrászunkhoz rohanunk, érdemes elgondolkodni rajta, hogy a szalonból kilépve biztosan nem bánjuk-e meg döntésünket. A fodrászok azt tanácsolják, hogy egy drasztikus frizuraváltás előtt tegyük fel magunknak ezeket a kérdéseket és utána döntsünk frizuránk sorsáról.
Miért akarom megváltoztatni a hajam?
Sok tényezőt kell figyelembe venni, amikor új frizura kipróbálására gondolunk, beleértve a változás időzítését és okát. Ha a változtatás oka egy szakítás vagy bármilyen más lelki probléma, akkor döntésünket irracionálisan hozzuk meg, ami nem biztos, hogy jó döntés lesz. Ha változtatásunk célja az, hogy unjuk a mostani frizuránkat, vagy nem tetszik és valami új, izgalmas külsőre vágyunk, akkor valószínűleg elégedettebbek leszünk az eredménnyel.
Illik-e hozzám ez a stílus?
Mielőtt bármilyen nagy változtatást véghezvinnénk, érdemes végiggondolni, hogy az elképzelt frizura illik-e a karakterünkhöz, megfelel-e a hajunk típusának. Tisztában kell lennünk azzal, hogy az új haj napi szintű elkészítéséhez, formáláshoz mennyi energiára és időre van szükség. Van-e erre reggelente időnk és energiánk?
Milyen gyakran kell fodrászhoz menni az új frizura miatt?
A friss, új vágás vagy szín remek módja annak, hogy felpezsdítsük a megjelenésünket és megerősítsük az önbizalmunkat egészen addig, amíg az le nem nő vagy el nem halványul. A kívánt eredmény érdekében gondolni kell arra is, milyen gyakran tudunk eljutni a fodrászhoz, illetve tudjuk-e ezt rendszeresen anyagilag finanszírozni.
Összegezve:
Magunkat ismerjük a legjobban, kockázatvállalók vagy mérlegelők vagyunk? Aki úgy gondol a hajára, mint egy kiegészítőre és gyakran változtatja, annak egyáltalán nem lesz gond a váltás. Aki viszont nem igazán bevállalós és régóta szinte ugyanolyan hosszú vagy színű a haja, annak érdemes elgondolkodni, hogy biztosan akarja-e. Ha egy hét múlva még mindig úgy érzi, erre van szükség, akkor hajrá, irány a fodrász!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez